GiresunManşet Üstü

‘HASTA YAKINI ŞİDDETİ’ SÜRÜYOR

Giresun Kamu Şirket İşçileri Derneği Başkanı Yılmaz Gökçe‏, Giresun Devlet Hastanesi merkezi randevu biriminde çalışan sekreter Melek Ayar’a hasta yakını tarafından yapılan hakaret ve şiddeti kınadı. Gökçe şiddet uygulayan hasta yakınlarının cezasız kalmamaları gerektiğini söyledi.

Gökçe, düzenlediği basın toplantısında, şunları söyledi:”Yarın nerede olacağını bilmediğimiz bir yerde şiddetin devam edeceği endişesi içerisindeyiz. Sağlık çalışanına yönelik şiddet tehlikeli boyutlarda ulaşmıştır. Maalesef bu olaylar münferit olmaktan çıkmış olup olağan hale gelmiştir. Artık ne yazık ki fiziksel ya da sözel şiddetin yaşanmadığı gün kalmamıştır. Bu konuda kanun uygulayıcılarından, sağlık çalışanını koruyan, hasta ve hasta yakınlarının şiddet uygulamaktan caydırıcı daha kesin önlemler almalarını bekliyoruz.

 Biz  çalışanlar olarak sözün bittiği yeri çoktan  geçmiş bulunmaktayız. Bütün bu olaylara rağmen  işimizi iyi yapıp, kim olursa olsun hangi statüde olursa olsun hastalarımıza hizmet vermeye  ve her türlü fedekarlığı yapmaya devam edeceğiz. Çünkü biz hekimiyle, hemşiresiyle, temizlikçisiyle ,güvenlikçisiyle, sekreteriyle  hepimiz  onurlu çalışanlarız, biz biriz ve eşitiz. Ancak Bu Olayların Sorumlularını Şiddetle Cezalandırılmasını İstiyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir