GiresunUlusal

HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU UMUTLU…

Giresun Ticaret Ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Eğribel tüneli ve Güney Çevre Yolu projelerinin tamamlanması halinde Giresun'un kaderinin değişteceğini söyledi.

Çakırmelikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Eğribel tüneli projesinde yapım sürecinde ihale aşamasına gelindiğini, Güney Çevre Yolu Projesi'nin ise Piraziz, Bulancak, Giresun ve Keşap ilçelerini kapsayacak şekilde yapımı için altyapı hazırlıklarının hızla sürdürüldüğünü belirtti.

Yakından takip ettikleri iki projenin de hayata geçirilmesini büyük ümitle beklediklerini ifade eden Çakırmelikoğlu, şunları kaydetti:"GTSO olarak yakından takip ettiğimiz Eğribel tüneli ve Güney Çevre Yolu projelerinde önemli mesafeler katedildiğini öğrendik. Bugün 5 bin 900 metre uzunluğunda iki tünel ile Giresun-Şebinkarahisar bağlantısını sağlayacak Eğribel tüneli için yapım ihalesi aşamasına gelinmesi  bizlerin umutlarını artırmıştır.  Yine Güney Çevre Yolu projesi sadece Giresun merkezin değil, üç ilçenin daha kaderini değiştirecektir. Giresun'a yapılacak bu iki mega projenin yatırıma dönüşmesi ilimiz adına tarihi bir adım olacağını bilmekteyiz”.

Giresun’un geçmişte kavgacı bir üslup ile yönetildiğini bu üslubun Giresun’a hiçbir fayda getirmediğinin geçte olsa görüldüğünü ifade eden Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu”Bakanımız Sayın Nurettin Canikli ile yaptığımız görüşmede Giresun’a kurulması planlanan Lojistik Köy/Merkez Projesinde incelemelerin devam ettiğini öğrendik. Bu proje milyar dolarlık seviyelere ulaşan mega projeler arasında bulunmaktadır.Sayın Bakanımızın desteğiyle bu çalışmayı başarabilir isek, Lojistik Köy/Merkez Projesi Giresun’un yüz yıllık yatırımları arasında yer alacaktır.Bu açıdan bizim yönetim tarzımızda kavga yoktur.Bu güne kadar bunu en iyi şekilde hissettirdiğimize inanıyorum.Amacımız Giresun’a daha fazla yatırım yapılmasını sağlamak ve teşvik etmektir.Bu bilinçle siyasilerimiz ve yerel idaremiz ile il menfaatleri çerçevesinde çalışmak ve bir çakıl taşı daha fazla yatırım alabilmenin mücadelesi içerisindeyiz.”dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir