Giresun

HASAN ÇAKIRMELİKOĞLU ‘İSTİŞARE YAPTIM’ DEDİ VE ADAY OLDU

Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden aday olduğunu açıkladı. Seçimler öncesinde Çakırmelikoğlu şu anda tek aday olduğunu açıklayan isim oldu.
Görev dönemlerinde yaptıklarını bültenle açıklayan Çakırmelikoğlu, “Giresun iş dünyası ile yaptığımız istişareler doğrultusunda yeniden aday olmaya karar vermiş bulunmaktayım” dedi.
Bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacak stratejik ulaşım yatırımlarının da takipçisi olduklarını ifade eden Hasan Çakırmelikoğlu, önceliklerini; Giresun Güney Çevre Yolu Projesi, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi, Espiye-Yağlıdere-Alucra (Kurtbeli) yolu yapımı, Tirebolu-Torul-Gümüşhane yol standartlarının iyileştirilmesi, Ordu-Giresun Havalimanı uçuş ve hat sayısına yönelik ek yatırımlar, Giresun Limanının mevcut yapısının revize edilerek, uluslararası lojistik kullanımına uygun hale dönüştürülmesi, Samsun-Sarp Demiryolu ile Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu demiryolu proje yatırımlarının en kısa zamanda hizmete dönüşebilmesi olarak sıraladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir