Giresun

HASAN AYDIN’DAN ALTERNATİF TURİZM PROJESİ

Ankara’da Hacı Bayram-ı Veli Türbesini ve Camiini ziyaret eden AKP eski milletvekili Hasan Aydın, “Hep demiyor muyuz Giresun turizm ve kültür şehri olacak? Bu işin olabilmesi için herkesin elini değil gövdesini taşın altına koymasının zamanı geldi geçiyor” dedi. .

Aydın, Zeytinlik Mahallesi’ndeki  restorasyon çalışmaları ve bakanlar kurulu tarafından riskli bölge ilan edilen  Kale Mahallesi’nde yapılacak kentsel dönüşümün tek başına belediyeyle başarılmasının mümkün olmadığını ifade etti. Bir açıklama yapan Aydın, “hükümet, belediye, sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerimiz, ilimizdeki ve il dışındaki işadamlarımız, üniversite ve medya kuruluşlarımız bir araya gelip işbirliği yaparlarsa, bu iş kısa sürede ve çok iyi sonuçlar alınarak çözüme kavuşur. Ben bu çağrıyı buradan yapıyorum” dedi.

Aydın açıklamasında,  şunları söyledİ:”Havaalanımız açılıyor yerli ve yabancılar ilimize çok daha kolay ulaşacaklar gelen bu insanlara sunulacak en güzel alternatif zeytinlik mahallesi ve Kale Mahallesinde yapılacak kentsel dönüşümdür. Vakit geçirilmeden, ihtiyaçlar da dikkate alınarak kısa sürede çalışmaların başlatılıp, yapılan çalışmaların sonucunda ilimizin de kültür turizminden hak ettiği karşılığı aldığına hep beraber şahit olacağız. Zeytinlik Mahallesi ve Kale Mahallesi örneğinin de yakın çevremizdeki illerde olmamasının ilimiz adına önemli bir farklılık olduğunu belirtmem gerekir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir