GiresunManşet Üstü

HASAN AYDIN DAVET BEKLEMİŞ!..

Üniversitemiz; son 2 yıl içinde Rektör Prof. Dr. Aygün Attar yönetiminde hızla büyüyüp gelişiyor. Attar'ın bakanlıklar ve YÖK düzeyindeki girişimleri sonucunda bütçesi üçe katlandı, 100 milyonu geçti. Dev eğitim binaları yükseliyor, kompleksler ve yerleşkeler genişliyor. Öğrenci sayısı 25 bin sınırında.Sempozyumlarla ve diğer faliyeteriyle ülkemizin saygın üniversiteleri arasında anılıyor Tüm bunlar olurken;  AKP'nin Giresun Milletvekilleri, Giresun Üniversitesi' ne yönelik tavırlarını sürdürüyor. 

Büyüyüp gelişmeye, sorunlarının çözümüne yönelik yaptıkları tek bir şey bile yok.  Bugüne kadar üniversitenin hiçbir etkinliğine de katılmıyorlar.  

Ancak buna rağmen AKP Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, Giresun Üniversitesi'nin önceki gün düzenlenen mezuniyet törenine davet edilmemesine alınarak yazılı bir açıklama yaptı.

SANKİ DAVET EDİLSE GİDECEKMİŞ GİBİ…

Açıklamasında,  Giresun Üniversitesi’nin kurulması sürecinde önemli emeği olanlar arasında yer aldığını söyleyen Aydın, " şahsımın, halen AK Parti Giresun İl Başkanlığı görevini  sürdürmeme rağmen bu önemli etkinliğe davet edilmememden duyduğum üzüntümü dile getiriyor, bu durumu kınıyorum" dedi. Üniversite yönetiminin kendisini davet etmemesini 'kasıtlı ve maksatlı' bulduğuna inandığını belirten Hasan Aydın, açıklamasını şu cümlelerle sürdürdü:   " Üniversiteler her alanda kalkınmanın lokomotifi olduğu gibi her türlü demokratik düşüncenin de dile getirildiği ortamlar olması gerektiğini yetkililere hatırlatmak isterim. Bu anlayışın Giresun Üniversitesine neleri kazandırıp neleri kaybettireceğinin değerlendirmesini Giresun kamuoyonun takdirine bırakıyorum.

 Unutulmamalı ki, Giresun Üniversitesi birilerinin kurumu değil, tüm Giresunlulara aittir. Her aşamasında Giresunlu hemşehrilerimizin ve hükümetimizin büyük katkıları vardır. AK Parti iktidarı olarak, Giresun Üniversitesi’nin gelişimi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteğimiz kesintisiz şekilde sürecektir. Bizim için önemli olan kişiler değil Üniversitemiz ve Giresunumuzdur."
Hasan Aydın bu açıklamasıyla 'törene davet edilmediği için üniversitesini kınayan siyasetçi' olarak Giresun siyasetine adını yazdırdı.

 Aydın son olarak seçim döneminde parti amblemli ve posterli aracıyla birlikte üniversiteteye girmeye kalkmış ve aracını normal park yerine değil de Rektörlük makamının olduğu alana park etmek istemişti. Buna izin verilmeyince de yine kınama açıklaması yapmıştı. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir