GiresunManşet ÜstüSiyaset

Ak Parti İl Başkanlığı görevine atatan Hasan Aydın, ilk yazılı açıklamasında Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu hedef aldı. Aydın, Aksu’nun “çöp sorununu tarih oluyor” şeklindeki açıklamalarını değerlendirdiği açıklamasında, “Bugün tüm kamuoyunun gördüğü üzere Giresun’un bitmek bilmeyen çöp sorunu komedisi, akşamdan sabaha değişen projeler, vaat edilen her sözün sonuçsuzluğu, artık Giresunluları çileden çıkarmak üzeredir. Çavuşlu’ya katı atık tesislerinin yapılmasında Giresun Valiliğimizin bu konuda aktardığı maddi ödenekleri unutturarak, şahsının çabaları ve Belediye bütçesi ile yapıldığını kamuoyuna göstermek ve CHP’ li Vekil ile heyet tarafından karşı çıkarak protesto edildiği halde, şimdi  ise  sahiplenmek siyasi nezakete sığmayan bir yöntemdir” dedi

“Şehrimizin kalkınmasına ve halkımızın refahına yönelik her çalışmanın ve projenin destekçisi olduk. Farklı bir partinin belediyesi diyerek hiçbir zaman engel olmadık” diyen Hasan Aydın, şunları söyledi:”. Zaten Sayın Başbakanımız bu konudaki tavrı her zaman bütün belediyelere aynı bütçelerle eşit ve adaletli, davranış modelidir. Ancak göründüğü üzere Sayın Kerim Aksu, halkı kandırmaya devam etmektedir. Devletin çöp atık tesislerine yaptığı desteği ve bütçe yardımını yok sayarak kendine seçim propagandası haline getirmeye çalışmaktadır. Kedisini bu konuda siyasi nezakete davet ediyoruz”.

Ak Parti İl Başkanı Hasan Aydn açıklamasında, Başkan Aksu'nun hizmetlerini de eleştirdi ve halkı kandırdığını iddiia etti. Aydın, “CHP’li Aksu ve yanındakiler görevlerini yerine getiremiyor. Asfaltlamayı yapamıyor; yaptığı asfalt 1 ayda göçüyor. Yol bakımlarını yerine getiremiyor, Temizlik hizmetini yapamıyor, kentin bütün çöp alanlarındaki atıklar sokakta geziyor. Giresun’u yaklaşık 5 yıldır yöneten Aksu, Giresun tarihinin gelmiş geçmiş en başarısız Belediye Başkanlığını yapıyor. Halka rağmen kent yönetimi olmaz. Gece düşünüp sabah karar verdim yapıyorum anlayışıyla kent yönetilmez. Önemle belirtmek isterim ki; 2014 Yılında yerel seçimlerde bu anlayışı yıkıp, Giresunumuzu ve Giresunlu vatandaşlarımızın istediği modern bir yaşama kavuşturacak belediyecilik anlayışını AK Parti ile şehrimize kazandıracağız”ifadesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir