Giresun

HANİ GİRESUN’DA SU SORUNU YOKTU?..

AKP İl Başkanı Hasan Aydın, geçtiğimiz günlerde 'Giresun'da su sorunu yok' demiş ve Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun, köylere tankerle su taşıdığını söylemesini 'başa kakma' olarak nitelendirmişti. Ancak Aydın'ı mahcup edecek ve yalanlayan açıklama özel idareden geldi. Özel İdare köylerdeki su sorunu nedeniyle 5 tanker tahsis ederek su taşımaya başladı. 

028-5

Bu konuda yapılan açıklamada, şu  bilgilere yer verildi: 

Yaz mevsiminin gelmesiyle ve yaşanan kuraklık nedeniyle oluşan su sorunları, İl Özel İdaresi tarafından çözülüyor. İdaremize bağlı ekipler ilimiz köylerinde  içme suyu ihtiyacını karşılamak için 5 tankerle çalışmalarına devam ediyor. 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, “Yaz mevsiminin sıcak ve kurak geçmesi ile su kaynaklarının kuruması sonucu oraya çıkan su sorununu çözmek amacıyla İl Özel İdaresi olarak köylerimizden idaremize ulaşan bütün ihtiyaçları karşılamak için 5 tankerle çalışmalarımız devam ediyor. Merkeze bağlı köylerimizden gelen su taleplerini karşılayarak tankerlerle köylerin içme suyu depolarına su boşaltılarak ihtiyaçlar karşılanıyor. Köylerimizden bize gelen talepler doğrultusunda bu çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir.

Vatandaşlarımız su sorunlarını köy muhtarları veya İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüze ulaşarak bizlere iletebilirler.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir