Aktüel

HALKEĞİTİMDEN SERGİ

Giresun Halk Eğitim Merkezi'nde Yıl Sonu Sergisi düzenlenerek kurslara katılarak başarılı olan kursiyere sertifika dağıtıldı. 


Giresun Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen yılsonu etkinlikleri programına katılan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin burada yaptığı konuşmada, "Halk Eğitim Merkezi aynen kadınların mutfak işine benzer, hiçbir zaman işi bitmez" dedi. Vali Şahin, ”Bu kursların son töreni bu işin kaymağının sergilendiği bir törendir.Giresun Halk Eğitim Merkezi’nde bana ifade edilen rakama göre her yıl 10 bin kişi sertifika alıyor.Toplamda ise 47 bin kişinin bu kurslardan mezun olduğu bana ifade edildi.Ben bundan dolayı son derece gururluyum.Bu gururu Giresunlular sayesinde alıyorum.Öğretmenlerle beraber Halk Eğitim Merkezi toplamda 600 kişiye ekmek veren bir kapı,bir fabrika oluyor.Bırakın yalnız yaşamayı ve bu kurumlara gelin” diye konuştu. A
“HALK EĞİTİM MERKEZLERİNE OKUL ÖNCESİ SINIFLARI KURACAĞIZ”


Halk eğitim merkezlerinde bir sınıfı okul öncesi sınıfı haline getireceklerini kaydeden Vali Şahin, ”Ben valilikte okul öncesi için bir sınıf ayırdım. Ve oradaki memurlarımızın gidip çocuklarını görmesi ve çocuklarının da annelerini görüp sevinmesi çok güzel bir şey. Halk Eğitim Merkezimizde de böyle sınıf açarak kursiyerlerimiz ve öğretmenlerimiz okula gitmeyen çocuğunu alıp gelir. Çocuğu okul öncesi öğretmenler tarafından eğitilirken, annesi de diğer tarafta kursta eğitimini görür. Bu ne kadar güzel bir şey. Bu imkanları kullanmak lazım. Önümüzdeki dönemde bu sınıfı buraya açacağız. Milli Eğitim Müdürümüzde öğretmenini gönderecek. Ben bugün burada başarılı yıl geçirip sertifika alan tüm kursiyerlerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı. 


Konuşmanın ardından Vali Şahin kursiyerlere sertifikalarını vererek beraberinde Giresun Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Karabürk ile birlikte yıl sonu sergisinin açılışını yaptı.


Vali Şahin beraberindekiler kursiyerlerin yapmış olduğu ürünlerin sergilendiği stantları gezerek başarılı çalışmalarından dolayı kursiyerleri tebrik ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir