GiresunSiyaset

HAKAN TÜRKER’E GÖRE ŞENLİKOĞLU BELEDİYEDE İŞÇİ KIYIMI YAPIYOR

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun Belediyesi’nde işçi kıyımı yapıldığını iddia ederek,  Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nu ‘siyasi görüşünde olmayanları cezalandırmakla’ suçladı.  Birimlerden çalışanların iş dalı ile hiç ilgisi olmayan yerlere hukuksuzca görevlendirildiğini iddia eden Türker, yaptığı yazılı açıklamada “özelikle son iki,üç yılda iş başı yapanlar,düşük kıdem tazminatı maliyetleri nedeniyle,işten çıkmaları için tüm zorluklar önlerine seriliyor” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Türker, “bu şehrin çocuklarına eziyet ediliyor. Siyasi hesaplaşma emek işçisi üzerinden sürdürülüyor.İnsanları ekmek,iş,güç sahibi yapmak,önce diğerleri dedikleri insanları ekmeğinden etmek üzerine inşaa ediliyor. Adamı olan korumaya alınıyor, görev yazısı iptal ediliyor, olmayansa işini bırakıp gitme zorunluluğuna mahkum ediliyor” ifadesini kullandı.

Türker, açıklamasında şu Aytekin Şenlikoğlu’na şu çağrıyı yaptı: “Giresun halkı ve bizler yaşanan tüm haksızlıkları takip ve not etmeye devam ediyor, mücadelesinin bedelinin her bir emekçi dostumuz için tarafımızca ödemeye hazır olduğumuzun ayrıca bilinmesini istiyoruz. Akıllardan çıkarılmamalıdır ki; gün gelip geçecek, insanlar yine bir birinin yüzüne bakacak, bu şehrin sokaklarında. O  kirli yüzünüzü daha fazla çamura bulamayın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir