GenelGiresun

HAKAN TÜRKER: ÖZEL İDARE KEPENK KAPATIYOR

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun İl Özel İdaresi’nin 27 gayrimenkul satışına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Özel idare zararına satışlarla kepenk kapatıyor”diyen Türker, “şehrimiz merkez, Bulancak, Şebinkarahisar, Alucra, Keşap, Güce, Dereli ve Yağlıdere ilçelerimizde, turistlik tesis alanı, hizmet binası, ev, tarla, garaj, fındık bahçesi, arsa, bina, ve bahçe cinsinden şehrimizin ve bu şehirde yaşayan her bir insanımızın hakkı olan değerlerimizi neye dayanarak satıyorsunuz?” diye sordu.

“BU ŞEHİRE İHANET EDİYORSUNUZ”

İlçe başkanı Türker, açıklamasında şunları söyledi: “İl özel idaresini kapatıyor musunuz, hayata geçirmeyi planladığınız sistem değişikliği sonrası bu birikimlerin belediyeler yetkisine girmesini mi istemiyorsunuz, sağır sultanın duyduğu borçlarınızı kapatıp her gün kapınıza dayanan alacaklılarınızdan kurtulmaya mı çalışıyorsunuz, yoksa patron çıldırdı misali AKP hükümetinin rotasını takip ederek babalar gibi satarız mı diyorsunuz? Yoksa sadece iki satıştan sonra elde edeceğiniz 60-65 milyon lira ile şehrimize mega projeler mi kazandıracaksınız?

Ortak bir bütçe içerisinde ve bu mali döngü kapsamında elbette, yeni hizmetleri hayata geçire bilme adına alış ve satışlar gerçekleştirilebilir. Ancak bu satışlar sadece iki kalemde 60-65 milyonları buluyorsa hele de arkanızda devletimizin tüm imkanları varken, bunu iktidar statüsünde gerçekleştiriyorsanız, adımız gibi eminiz siz bu şehre ihanet ediyorsunuz”.

Türker, “tüm bu değerlendirmeler ışığında, şehrimiz kamuoyunu bu talana dur demeye davet ediyorum. Her geçen gün adeta geri adım atarak yol almaya çalışan şehrimize sahip çıkmaya davet ediyorum” çağrısı yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir