GiresunSpor

HAKAN KARAAHMET KANDIRILDI MI?

GİRESUNSPOR'UN BORCU GENEL KURULDA 35 MİLYON OLARAK İBRA EDİLDİ AMA KARAAHMET HESAPLARI İNCELETİNCE 65 MİLYONA ÇIKTI

Giresunspor Kulubü Başkanı Hakan Karaahmet, kendilerine yönetime gelmeden önce borçlar konusunda doğru söylenmediğini, kulubün ibra edilen 35 milyon değil 65 milyon liraya yakın borcu bulunduğunu iddia etti. Karaahmet, borçları kendinden önceki başkanlara göndereceklerini söyledi. Gözler Sacit Ali Eren ve Mustafa Temel Bozbağ’da…

Karaahmet, “Bilindiği gibi Giresunspor kongresinde aday olurken bir borç meselesi vardı. Bununla ilgili eski başkanla karşılıklı konuştuk. Kulübün borcu ne kadar diye sorduğumuzda 35 milyon lira civarı olduğu tarafımıza söylenmişti. Biz 35 milyon liralık borçla Giresunspor’da ne yapabiliriz şeklinde yönetim kurulundaki arkadaşlarla konuşarak ve gerekli istişareleri yaparak yol haritamızı belirlemiştik” dedi.

“BİZ BU KADAR BORÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUK”
“Bize kimse doğruyu söylememiş” diyen Karaahmet düzenlediği basın toplantısında geçmiş dönemlere ait hesapların incelenmesine yönelik özel bir denetim firması ile anlaşıldığını ifade söyledi. Hakan Karaahmet, “Yönetime gelirken bizlere sunulan borç miktarı 35 milyon lira olarak bildirildi. Bugün karşımıza çıkan borç tablosu ise 59 milyon 413 bin lira olarak görülüyor. Üstelik buna ek olarak davası devam eden 8-10 milyon lira daha var. Bugün baktığımızda bize açıklanan 35 milyonlu rakam nerede, 65 milyon nerede? Biz bu gerçekleri bilmiyorduk. Bunları belki kimse bilmiyordu” diye konuştu. 

“GİRESUNSPOR BATMIŞ, KİMSE BİZDEN HESAP SORMASIN”
Giresunspor’un içinde bulunduğu mali durumun çok kötü olduğunu belirten Başkan Karaahmet, “Giresunspor tek kelime ile “batmış”. Ben bu kulübün başkanıyım, hiç birbirimizi kandırmayalım. Giresunspor, bugün bir çok kulüpten çok daha kötü durumda. Bu tabloyu bu hale ben getirmedim. Bu borçları ben yapmışım gibi davranmaya çalışanlar var. Ancak tüm bunlara rağmen biz mücadelemize devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz ama kimse Giresunspor’a hesap sormasın, hesap sormaya da kalkmasın bu bizi son derece üzüyor.” ifadelerini kullandı.

Başkan Karaahmet, “Bu borçları tüm başkanlara göndereceğiz. Biz görüşeceğiz ve onlara bu borçları soracağız. Bize bana ne diyen olursa biz de bundan sonra ona göre davranacağız. Bize samimi olanla olmayanı ayırt edeceğiz. Kimse Giresunspor’dan büyük değildir. Giresunspor’un kimseye borcu olamaz. Kişilerin Giresunspor’a borcu olur” dedi.
Eski başkanlar Sacit Ali Eren ve Mustafa Temel Bozbağ’ın dönemleriyle ilgili borç miktarları konusunda yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir