GiresunSpor

Hakan Karaahmet, Giresunspor’un borcunu açıkladı, meydan okudu

Giresunspor’un olağan genel kurulunda konuşan Başkan Hakan Karaahmet, “Yüreği olan varsa gelsin aday olsun. Kapı arkasından konuşmakla olmuyor. Biz kulüp olarak saha içinden çok, saha dışı etkenlerle de mücadele ediyoruz.” dedi.

Kulübün mali yapısı hakkında bilgi veren Karaahmet, “9 Milyon Euro borçla aldık. Bugün kulübümüzün 185 Milyon borcu var. Süper Lig’de mücadele eden birçok takımın kadrosunda bulundurduğu 2 veya 3 oyuncunun toplam maaliyeti kadar borcumuz bulunuyor. Ligin en az borcu olan kulübüyüz. Döviz bu kadar artmasa belki de yarısından az borcumuz vardı” diye konuştu.
Kendilerinden önce kulübün hiçbir şeyi olmadığunu iddia eden Hakan Karaahmet, şunları söyledi: “Bizden önce hiçbir şeyi olmayan bir kulüp düşünün ama sayemizde artık küçükte olsa kulübümüzün kendine ait bir malı var diyebiliyoruz. Bu kulübe artık zarar verme çabası içerisinde olanlar için herkesin dur demesi ve bu duruma müsaade edilmemesi gerekir. Maalesef biz Süper Lig’e çıktık ama orda bile mutlu olamadık. Giresunspor’u kim yönetiyorsa arkasında duralım. İki buçuk yılda başıma gelmeyen kalmadı. Ben Giresun’da yeni savaşmıyorum. Korkmuyorum. Ben düşersem her şey düşer. Biz Giresunspor için o kadar maddi ve manevi riskler aldık ki! Hangi yönetici Giresunspor’a bir kuruşunu verdi.”

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, kulübe destek çağrısını tekrarlayarak, “Stadın oraya bir tesis istedik. Çok ayıp ettiler. Giresunspor’un neden bir tesisi yok. Ne istedik, çok şey mi istedik. Kendimiz için değil Giresun için istedik. İşyerlerimizi elimizden aldınız. Burası ego kapris yeri değil. Giresunspor için düşmanıma giderim ama Giresunspor üzerinden hesaplaşma görmeyin. Bizim kıymetimiz biz gittikten sonra anlaşılacak.” İfadesini kullandı.

Divan başkanlığını Ali Kara, yardımcılıklarını Enver Günaydın ve Halil Demirel’in yaptığı genel kurulu;  CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, İyi Parti İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Denizhan Usta,  Fiskobirlik Genel Müdürü Turgay Çakmak, Fiskobirlik yönetim kurulu üyesi Murat Kumaş’ın yanı sıra kulüp yöneticileri, eski idareciler ve genel kurul üyeleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir