Siyaset

HAKAN ALPARSLAN YAZIYOR

 

Bulancak Işık Gazetesi İmtiyaz Sahibi  ve Başyazarı Hakan Alparslan, son günlerde bazı isimlerin bazı basın-yayın organlarında belediye başkan adayı gibi gösterilerek övgüler düzülmesini "SOYTARININ SÖZÜYLE YOLA ÇIKAN PADİŞAH OLAMAZ" özdeyişi altında yazdığı köşe yazısında değerlendrdi.

İşte Alparslan'ın ortaya doğru söylenmiş ve üzerine alınacaklaırın dikkate alması gereken köşe yazısı…

Soytarının sözüyle yola çıkan Padişah olamaz

Seçim yaklaştı ya ortalık soytarı kaynamaya başlar. Bu soytarıları rehber edinen cahil siyasetçilerde soytarıların elinde soytarı olur. Bir siyasetçi ortaya bilgisi, becerisi ve fikirleriyle çıkmalı Projeler, planlar, hedefler ortaya koymalıdır. Ama bizde öyle değil, herkes bir soytarı bulmuş aynaya bakıp kimi aday oluyor, kimi belediye başkanı dikiliyor. Sözüm ona saf siyasetçilerde bu soytarıların, dalkavukların sözüyle kendini dev aynasında görüyor, hayaller kuruyorlar.

Kelin ilacı olsa kendi başına sürer

Bir deyim vardır hep kullanılır "Kelin ilacı olsa başına sürer" Bakıyorsunuz kendi yaşantısına hakim olamayan, bir oraya bir buraya dansöz gibi kıvıran sözde fikir adamları ve seçim avcısı gazetecileri kimine adaylık, kimine başkanlık elbisesi dikiyorlar. Bazı zavallılarda 50-100 kişeye bile ulaşamayan, itibar görmeyen bu seçim şantajcısı bültencilere, internet gazcılarına itibar edip siyaset yapıyorlar.

Mesaj vermek veya yıpratmak istedikleri, alaşağı etmek istedikleri rakiplerine belden altı vuruşları bu soytarılar üzerinden yapıyorlar. Sanıyorlar ki bunları seçim avcısı gazeteci bozuntuları yazınca binlerce insan buna itibar ediyor ve sihirli değnekle istedikleri oluyor. Be safım! adamın ilacı olsa kendine kullanır. O kadar gücü olsa sümsük sümsük niye dolaşsın kendine itibar kazandırır.

Kalitelerini gösterir

Kendini şehir yönetmeye aday gören insanlar daha önceden de defalarca söyledim, projeleriyle ortaya çıkmalıdır. "Ben daha iyisini yapacağım" diye yola çıkmalı, milletin gönlünü kazanarak destek almalıdır. Millete çamur atarak, insanlara iftira ederek, köşede bekleyen fikir dansözlerine parayla yazıp çizdirerek ancak belediyeye su faturası yatırmaya gidersiniz. Böyle seçim zamanı parayla günlük fikir değiştiren bir onu bir bunu başkan seçen sahte kalemşorlarla belediye başkanlığı veya adaylığı kazanılsa adamlar kendini aday yapar başkan olurlar. Enayi çok oldumu, parayı yiyecek seçim tetikçileri de çok olur. Bu tip insanlara tenezzül edenler kendi kalitelerini ortaya koyarlar ve millet bunlara asla itibar etmez.

Böyle kıvrak adamlara itibar edenlerden tiksiniyorum

Halka lider olacak adamlarda omurga olmalı. Bir öyle bir böyle kıvıran, fikri ve duruşu olmayan adamlara itibar edenlerden tiksiniyorum. Kendi fikirleri ve duruşları olmadığı için rakiplerini pislikle ve çirkefle ekarte edeceklerini düşünenler defalarca aptal durumuna düşmesine rağmen hala aynı yerdeler. Bugün sizden para alarak karşınızdakine şer atan omurgasız adamlar veya bayanlar, yarın karşı taraftan daha fazla alarak size dönecektir.

Bizler bir duruşa sahibiz. Bu nedenle bu kıvrak fikirli seçim tetikçilerine itibar edenlere biz asla itibar etmeyeceğiz. Fikri, hedefi, misyonu ve omurgası olmayanlar kendilerine soytarı tetikçiler tutabilirler. Ama bunlar tetikçilerle belediyeye başkan olmaya değil ancak su faturası yatırmaya giderler..

Bir yorum

  1. adaylar sana gelsinler o zaman. sen bak tart sen omurgalısın sen değilsin diye ayır… o zaman olur değil mi?…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir