Aktüel

HAKAN ALPARSLAN YAZIYOR…

Kılavuzu Karga olanın burnu

kanalizasyondan çıkmaz

                 Yaptığı işi tam yapamayan, kendine güvenemeyen, ortaya koyacak bir şeyi olmayanların tenezzül ettiği yol maalesef hiledir. Bir bileği hakkınızla bükemeyeceğinizi anlarsanız ve kendinizden şüphe ederseniz mutlaka bir başka yol bulmaya çalışırsınız. İşte yerel seçimler öncesinde kimi korkak, seviyesiz, düzenbaz, hilebaz, sahtekar düşünceli insanlarda kendilerine kılavuz olarak kargaları seçiyorlar. Hani yazmayalım, etmeyelim diyoruz ama o kadar komik ve aptallar ki, umutlarını bir internet şaklabanına bağlamışlar.

Şaklaban On günde 3-4 ayrı kişiyi

aynı yerden aday ve belediye başkanı seçiyor

         Bazı dansöz beyinli insanlar vardır. Adamlar bir yerde durmazlar. Bir oraya kıvırırlar, bir buraya! Bir fikir, öngörü, ideoloji taşımazlar. Kim para verirse isterse % 0.1 desteği olsun anında başkan ilan ederler. Suratına tükürseniz eyvallah derler. Anasına küfredenlere “Omurgalı adam” diyebilecek kadar meşrepsiz bu tip yaratıkların, birileri tarafından ciddiye alınıp para karşılığı yazı yazdırmaları inanılır gibi değil.

Bu millet internetten şaklabanlık yapanların

sözüyle mi oy verecek?

         Merkezde, ilçelerde binlerce seçmen var. Bunların çok büyük bir kısmı kararlı ve yönünü bilen seçmenler. Yani internette Onur-suz yazılarla, bir onu bir bunu başkan ilan eden soytarılar ile bu seçmen asla karar değiştirmez. Sizin bir ayıbınız yoksa, sizin toplumda infial yaratacak bir skandalınız yoksa bu şaklabanlarla asla itibar kaybetmezsiniz.

         Ama ayıbınız varsa, bu milletin saygısını ve sevgisin kazanmadıysanız işte bu tip adamların oyuncağı olursunuz. Milletin vermediği itibarı, siyasi otoritenin sağlamadığı adaylığı veya başkanlığı bu dansöz beyinli internet şaklabanları mı size sağlayacak?  

İnternetten Bulancak’ı dizayn ettiğini sanan zavallılar

         Bazı kıvrak arkadaşlar bir yazıda X bir şahsı yerden yere vuruyor “Ondan asla aday olmaz olsa da bitti” diyor. “Falanca bu işi götürür” diye diğerine de zarf atıyor. Bir kaç gün sonra bir bakıyorsunuz “Asla olmaz” dediği adamı göklere çıkarmış, “Olur” dediğini “Sen bittin” diye yerden yer vurmuş. Aynı şekilde defalarca yerden yere vurduğunu en üst noktaya, en üstte olanı yerin dibine bir kaç günlük aralıklarla düşüp çıkıyorlar. Adamlarda omurga, onur, duruş namına hiçbir şey yok. Ver parayı anasına bile küfret.

         Bu adamlar Ali Cengiz oyunu oynuyor, bizim saflarda sanki binlerce insan bu şapşalı dinliyormuş gibi para kaptırıyorlar. Sanki  Başbakan, milletvekilleri, genel merkez ve parti teşkilatları pür dikkat bu kanalizasyon müdavimi kargaların kılavuzluğunda hareket ediyor sanıyorlar. Kendini üstün güç gören soytarıya mı yanarsın, kimsenin itibar etmediğine itibar eden zavallılara mı yanarsın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir