Giresun

HACIHÜSEYİN’DE CİNAYET GİBİ KAZA…

DEVLET DOLGU ALANINA LUNAPARK KURDURUYOR, AĞAÇLANDIRIP PARK YAPIYOR, BALIKÇI BARINAĞI VAR VATANDAŞIN KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMESİNİ SAĞLAYACAK ÜSTGEÇİT YOK. BU KAZA DEĞİL CİNAYETTİR…GAZETE OLARAK BAŞTA VALİ OLMAK ÜZERE, İL YÖNETİCİLERİNE ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ; YA ORADAKİ HERŞEYİ YOL DA DAHİL KAPATIN, YA DA ÜSTGEÇİT YAPIIN…

Giresun’da dolgu alanına kurulan lunapark civarı trafiğin ölüm noktası. Buradaki son kaza akşam oldu. Yan yoldan karşıya geçmeye çalışan henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi otomobilin çarpması sonucunda hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre kaza saat 22.15 sıralarında meydana geldi. Sürücüsü henüz belli olmayan 28 NL 020 plakalı otomobil duble yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışan ve kimliği henüz belirlenemeyen yaşlı bir şahsa çarptı. Daha sonra yere düşen aynı şahsın üzerinden bir başka otomobil geçti. Olay yerinde hayatını kaybeden yaşlı adamla sürücünün kimliğinin belirlenmesine çalışılıyor.

Vatandaşlar kazanın ardından tepki göstererek Karadeniz sahil yolunu uzun süre trafiğe kapatarak protesto gösterisinde bulundular. Valiyi ve ilgilileri olay yerine çağıran vatandaşlar,  sloganlarla tepki gösterdiler. 

Aynı yerde daha önce de sık sık benzer kazalar meydan gelmiş, önceki Vali Dursun Ali Şahin, Karayollarıyla görüşerek üst geçit kurulacağı sözünü almış ve yaptığı açıklamada "biraz sabredin" demişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir