AktüelGiresun

GÜMRÜK BİNASI BELEDİYE İLE EMNİYET ARASINDA PAYLAŞILDI

'İhtiyaç yok' diyenler haklı çıktı

Liman sahasına yapılması tartışmalara ve tepkilere neden olan siloların yıkım işlemi sürüyor. Aynı alanda bulunan Gümrük Binası ise yerinde kaldı. Binanın bazı bölümleri belediye ve emniyete verildi. Böylece böyle bir binaya ihtiyaç olmadığı veya başka amaçlar için yapıldığı da ortaya çıktı. PROTOKOL İMZALANDI

Ticaret Bakanlığı ile Giresun Belediyesi arasında imzalanan protokol ile liman sahasında bulunan gümrük binasının fuar alanı ve konferans salonu Giresun Belediyesi’ne geçti. Aynı binanın misafirhane kısmı Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildi.
Gümrük binasında düzenlenen imza töreninde ilgili protokoller Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü adına Doğu Karadeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Halil Şaşmaz, Giresun Belediyesi adına ise Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel tarafından ve Giresun İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı tarafından imzalandı.
Giresun Belediyesi’yle İmza altına alınan protokol gereğince, binada yer alan 2 bin metrekare fuar alanı ve 450 kişilik konferans salonu belediyeye tahsis edildi. Belediye burada sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler, fuar, tiyatro, konser, konferans, toplantı vb. gibi etkinlikler yapacak.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir