GiresunManşet Üstü

GÜL:GİRESUN CENNET PARÇASI…

“Güzelliği, Tarihi ve Dünya İhtiyacının Önemli Kısmını Karşılayan Fındığıyla Giresun, Bir Cennet Parçası"

Giresun’da şehit aileleri, gaziler, ilin üst düzey kamu görevlileri, iş adamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle öğle yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Gül, “Cennet parçası” olarak nitelendirdiği Giresun’u uzun yıllar sonra ziyaret eden ilk Cumhurbaşkanı olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Gül, başta Ordu-Giresun Havaalanı olmak üzere bölgedeki hizmet ve yatırımlara dikkat çekti. ,yi-20131123-girseun-31-yemek

Yemeğin gerçekleştiği salona gelişinde şehit aileleri ve gazilerle selamlaşan Cumhurbaşkanı Gül, şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın 86 yaşındaki annesi Hatun Aydın ile sohbet etti. 

GİRESUN’U UZUN YILLAR SONRA ZİYARET EDEN İLK CUMHURBAŞKANI

Yemek öncesinde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Gül, “Cennet parçası” olarak nitelediği Giresun’u uzun yıllar sonra ziyaret eden ilk Cumhurbaşkanı olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendisine gösterilen sevgi ve muhabbet için teşekkür etti. 

yi-20131123-girseun-33-yemek

“ŞEHİRDEKİ HUZUR ORTAMI MEMNUNİYET VERİCİ”

Giresun deyince akla, şehrin güzelliğinin, tarihinin ve dünya ihtiyacının çok önemli kısmını karşılayan fındığın geldiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, kentteki gelişmelerden, sağlanan huzur ortamından, siyasi partiler ve yöneticiler arasındaki uyumu görmekten mutlu olduğunu söyledi. Kentte büyük yatırımların hayata geçirildiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Gül, Ordu-Giresun Havaalanı’nın yapımının, hastane inşaatlarının ve yol yapım çalışmalarının sürdüğünü hatırlattı. 

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NİN ÖNEMİ

Cumhurbaşkanı Gül, 25 bin öğrencisi bulunan Giresun Üniversitesi’nin sadece Karadeniz’den ve Türkiye’den değil, farklı ülkelerinden gelen gençlere de eğitim verdiğini söyleyerek, “Huzur ve istikrar ortamı içerisinde bütün bunlar gerçekleşiyor. Şüphesiz ki ilinizin hala çok ihtiyaçları, eksiklikleri vardır. Bunları göz ardı etmek mümkün değil. Bunların hepsi de eminim ki en kısa süre içerisinde giderilecektir” dedi. Cumhurbaşkanı Gül, şehirdeki dayanışma, diyalog ve iş birliğinin devamını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir