Sağlık

GRÜ’DEN YENİ BİR ADIM…

ESKİ KALE HASTANESİ'NİN OLDUĞU YERDE HİZMET VERECEK 28 YATAKLI MERKEZDE, AMELİYATLAR DA YAPILACAK. 

Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi'nin gelişmesine hizmet edecek önemli bir birim daha faaliyete geçiyor. Fakültenin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Ek Hizmet Binası'ndaki onarım çalışmaları tamamlandı.1447001530

Merkezde incelemelerde bulunanağlık Başmüdü Hüseyin Yıldız ile Başhekim Yardımcısı Erdal Seren'den bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, "Çok heyecanlıyım. Çok mutluyum. Kimsenin inanmadığı bir projeydi. Biz inandık ve başardık. Binayı görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gördük" dedi.

8b67022de5

Fakültenin çok iddialı olacağını söyleyen Aygün Attar, "Bugün burada Ek Hizmet binası olarak hizmete açmaya hazırlandığımız bu bina Giresun’un en uygun ve en ulaşılır yerindedir. Bunda da isabetli bir karar aldığımızı düşünüyorum" diye konuştu.

28 yatak kapasitesine sahip olacak merkezde hangi hizmetlerin verileceğini anlatan Rektör Attar, şunları söyledi: "Giresun’un ve Giresunlunun yıllarca hasretle beklediği Tıp Fakültesi araştırma hastanemizi bölgede marka yapacağız. Bunu da hep birlikte başaracağız. Ama iddialı olabilmek için birkaç branşta uzmanlaşacağız. Örneğin Kadın-Doğum sahasında bölgede bir ilki gerçekleştireceğiz. Özellikle bölgemizde Rahim ve Rahim ağzı kanserlerinde müdahale edecek bir uzman ya da donanıma sahip hiçbir hastane ya da Tıp Fakültesi yok. Bu konuda Türkiye’nin en ünlü Jinekoloji Onkolog Kadın Doğum Uzmanlarından biriyle görüşmelerimiz sürüyor. Yeni gelecek doktorların sayısı da çok fazla olacak. Kısa sürede farkımızı ortaya koyacağız. Ben bu anlamda sizlere inanıyorum ve güveniyorum. Sizde inanın!

Şu anda hayatımın en mutlu gününü ve saatlerini yaşıyorum. Giresun’u seven, Üniversiteyi seven, bu oluşumda emeği geçen herkesin aynı duyguları taşıdığına inanıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. Hepimize ve Giresun’a hayırlı olsun”

Attar'ın verdiği bilgiye göre;  Merkezde, ameliyatlar ve radyoloji hizmetleri, dahiliye, KBB ve Nöroloji poliklinikleri aktif olacak, diğer poliklinik hizmetleri yine Ömer Hekim Tıp Fakültesi Morfoloji binasında hizmet vermeye devam edecek. ve önümüzdeki süreçte de çocuk ve kadın doğum poliklinikleri de açılacak.

İnceleme ziyaretine; Rektör Yardımcıları Eğitimden sorumlu Prof. Dr. Mahir Kadakal ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ergin, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu, Genel Sekreter Bünyamin Kaya ve Üniversite Daire Başkanları katıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir