AktüelGiresun

GRÜ’DE BAYRAMLAŞMA…Giresun Üniversitesi'nde bayramlaşma töreni, Merkez Rektörlük Binası'nda yapıldı. Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar,  akademik ve idari personelin katılımıyla Rektörlük’te düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Manevi değerleri ve etkileri tartışılmaz olan bayramlar toplumsal birlikteliğimiz ve Üniversite ailesi olarak kaynaşmamız açısından da son derece önemlidir” dedi.

Attar, “Ülkemiz adına; savaşın olmadığı, huzur ve istikrarın hüküm sürdüğü, 'tek bayrak, tek Millet, tek vatan' anlayışının hakim olduğu bir gelecek diliyorum" diye konuştu.

DSC_8210

ATTAR: "TIP FAKÜLTESİ’NDE BİR İLK DAHA GERÇEKLEŞİYOR"…


Törene katılanlara üniversitenin önümüzdeki günlerde yapacağı faaliyetleri anlatan Attar, “Ankara’da yaptığımız görüşmeler sonunda yeni bütçemizin kabul edilmesiyle birlikte bizleri yoğun bir çalışma dönemi bekliyor. Yeni yatırımlarımızla birlikte büyüme ve gelişmemizi sürdüreceğiz” dedi.Attar, Tıp Fakültesi’nin başarılarından övgüyle bahsederek, fakültede bel fıtığı ameliyatı yaparak bir ilki daha gerçekleştireceklerini söyledi.Rektör Attar, şunları söyledi: Yeni kadro tahsislerimiz devam ediyor. Son dönemde GRÜ ailesine 120 yeni akademisyen katılırken, sadece Tıp Fakültemize 7 yeni Profesör öğretim üyesi katıldı. Yeni öğretim üyelerimizin birçoğu görevlerine başladılar ve başlamaya devam ediyorlar.

Tıp Fakültemiz yeni öğretim üyelerinin katılımıyla eksik kadrolarını hızla tamamlarken gelişimini de hızla sürdürüyor. Kurban bayramı öncesi Ekim ayının 11’ine kadar 2 bine yakın hasta başvurusu olan Tıp Fakültemiz çok yakında çok daha geniş kitlelere hitap edecek hale gelecektir.

Yarın Beyin Cerrahımız Yrd. Doç. Dr. Erhan Arslan tarafından, Tıp Fakültemizin ilklerinden olarak biri açık, bir kapalı olmak üzere 2 bel fıtığı ameliyatı gerçekleştirilecektir. Bunlar bizim için çok önemli gelişmeler olup devamı gelecektir”.

GRÜ ÖNEMLİ ETKİNLİKLER DÜZENLİYOR

DSC_8211Etkinliler hakkında konuşan Aygün Attar, “önümüzdeki ay Kafkas İslam Ordusu konulu bir sempozyum düzenleyeceğiz.  Giresun Üniversitesi olarak tarihimizin bilinmeyen bu yönünün ortaya çıkarılmasında öncü olacağız. Giresun’dan da şehitlerimizin ve gazilerimizin olduğu bu orduyla ilgili bu çalışmayı yapmak bizim görevimizdir.” dedi.

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Tirebolu İletişim Fakültesi’nin Cuma günü yapılacak olan açılış törenine Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’nın da katılacağını belirtetek, tüm akademik ve idari personeli davet etti. 
Attari ayrıca kısa bir süre içinde şehit ve gazi aileleri derneklerine yardım amacıyla bir dayanışma çayı düzenleyeceklerini açıkladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir