AktüelGiresunSağlık

GRÜ TIP, ÜREME SAĞLIĞI SEMPOZYUMU DÜZENLİYOR

Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi, kadınlar ve erkekleri yakından ilgilendiren önemli bir etkinlik daha düzenliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından düzenlenecek olan "Jinekoloji, Obstetrik ve Üreme Sağlığı" konulu sempozyum Pazar günü saat 10.00'da Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Yardımcı Doç Dr. Melahat Atasever başkanlığında gerçekleştirilecek ve Rektör Prof. Dr. Aygün Attar'ın açış konuşmasıyla başlayacak sempozyuma, Türkiye'nin çeşitli üniversiteleri ve tıp çevrelerinden alanlarında başarılı isimler konuşmacı olarak katılacak.

Üniversiteden yapılan açıklamada, sempozyuma Giresun halkı, kadın kuruluşları ve tüm akademik-idari personel ve öğrencilerin davetli olduğu bildirildi.

TÜRK KADINI ÜREME SAĞLIĞI BİLGİSİNDE DÜNYANIN GERİSİNDE

Türk toplumunun özellikle de ülkemiz kadınlarının üreme sağlığı konusundaki bilgi birikimi dünya ortalamasının altında.

Üreme sağlığı bilinci konusunda gelişmiş ülkelerin gerisinde bulunan Türkiye; Brezilya, Çin, Hindistan, Meksika ve Rusya gibi gelişmekte olan ülkelerin de arkasında kalıyor.

DSC_3891

EN AZ ÜREME BİLGİSİ SAHİBİ TOPLUMUZ…

Yapılan bir araştırmaya göre Türkler, dünyada üremeyle ilgili en az bilgi sahibi olan toplum. Bunun nedenlerinden biri de bu konuyla ilgili çok fazla bilimsel araştırma ve kaynak kitap olmaması. Çocuğunuz olmuyorsa neler yapmanız gerektiğini ancak internetten okuyabiliyorsunuz. Şu unutulmamalıdır ki internetteki bilgilerin bir kısmı doğru olsa da küçümsenemeyecek bir kısmı da yanlıştır. Hem kadının hem de erkeğin üremeyle ilgili bilgiye sahip olması çocuk sahibi olmayı kolaylaştırıyor. Bu açıdan daha sık doktora gitmek son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir