GiresunManşet ÜstüSağlık

GRÜ TIP KARADENİZ’DE BİR İLKİ BAŞARDI

ÜNİVERSİTEMİZLE YİNE GURURLANDIK…

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar ve ekbinin Giresun'a kazandırdığı Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, Karadeniz'de ilk kez kullanılan bir teknikle bel fıtığı ameliyatı yapıldı.Lokal anestezi ile dikişsiz olarak yapılan ve 20 dakika süren başarılı bir ameliyat sonrasında 42 yaşındaki Fatma Kırhan isimli hasta sağlığına kavuşturuldu.

İLK KEZ UYGULANAN YÖNTEMLE AMELİYAT

Bir süre önce faaliyete giren Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde başarılı ameliyatlar sürüyor. Merkezde son olarak; Kapalı Teknik Radyo Frekansı ile Bel Fıtığı (Perkutan Lomber- Disk Nükleoplastisi) ameliyatı gerçekleştirildi. Karadeniz Bölgesi’nde ilk kez bu yöntemle bel fıtığı ameliyatı yapıldığını söyleyen Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Erhan Arslan , “ekibimizle bir ilki gerçekleştirmenin mutluğunu yaşıyoruz. Başarılı bir ameliyatla hastamızı sağlığına kavuşturduk” dedi.

Arslan, şunları söyledi: “Hastamız, 4 yıldır bel fıtığına bağlı olarak ağrılar çekiyormuş. Fizik tedavi ve ilaç yöntemiyle tedaviden sonuç alamayınca merkezimize geldi ve ameliyata karar verdik. Lokal anestezi ile 20 dakika süren cerrahi müdahale ile Kapalı Teknik Radyo Frekansı yöntemi kullanarak ameliyatı gerçekleştirdik. Hasta 24 saat serviste müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edilecek. Tamamen sağlıklı bir şekilde yaşamına devam edecek”.  

Yrd. Doç. Dr. Erhan Arslan bundan sonraki günlerde de aynı yöntemle ameliyatlara devam edeceklerini söyledi.

DSC_8220

 

İLK ZİYARETÇİ REKTÖR ATTAR

Ameliyat olan Fatma Kırhan’ın ilk ziyaretçisi GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar oldu. Merkeze giderek hastaya ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Aygün Attar, “sizi böylesine sağlıklı ve mutlu görmek bizi de mutlu ediyor. Üniversitemizde Karadeniz’de ilk kez uygulanan bir yöntemle ameliyat olan ilk hasta sizsiniz.” dedi.

DSC_8230

Attar’a teşekkür eden Fatma Kırhan ise; “4 yıldır süren çilem sona erdi. Bana hayatı zindan eden ağrılarım artık yok. Size teşekkür ediyoruz. İyi ki bu merkezi kurdunuz. Sizlerle gurur duyuyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” diye konuştu.  

Ameliyatı gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Erhan Arslan ve ekibini de kutlayan Rektör Attar, “Sizlerin bu başarısı üniversitemizin gelişimine katkı sunmuştur. Gösterdiğiniz fedakârlık ve çabadan dolayı tüm Tıp Fakültesi ekibine teşekkür ediyor, bu başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

ATTAR:GİRESUN’A HAYIRLI OLSUN

Aygün Attar, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:  “Üniversitemiz Tıp Fakültesi bünyesinde ardı ardına gerçekleştirilen başarılı ameliyatlar ve yaşadığımız ilkler, bizleri mutlu etmektedir. Amacımız başta Giresun halkı olmak üzere, bölgeye sağlık alanında en iyi ve kaliteli hizmeti götürmektir. Her geçen gün genişleyen akademik kadromuzla, araç gereç ve donanımlarla en kısa sürede hedeflerimize ulaşmanın gayreti içindeyiz. Böylesine önemli ameliyatları gerçekleştirdikçe başka illere hastalarımız gitmeyecek, kendi illerinin üniversitesinin hastanesinde teşhis ve tedavi hizmeti alacaklar. Ameliyatlarda kullanılmak üzere aldığımız bu ünite sayesinde hastalarımız sağlığına kavuşacaklar. Giresun halkına hayırlı olsun”DSC_8225

Yrd. Doç. Dr. Erhan Arslan ve ekibi aynı gün merkezde başarılı bir operasyonla Arif Kuş isimli hastaya da açık bel fıtığı ameliyatı yaparak sağlığına kavuşturdular. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir