AktüelGiresunManşet Üstü

GRÜ REKTÖRÜ ATTAR, A HABER VE KAÇKAR TV’DE KONUKTU

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve üniversite Rektörlerinin katılımıyla İstanbul Conrad Otelde, “Uluslararası Öğrenci Temini Çalıştayı”na katılmak üzere İstanbul’da bulunan GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, A Haber TV’nin konuğu oldu. Attar, ana haber bülteni içindeki programda, 95. Yılında Kafkas İslam Ordusu’nu anlattı.Aygün Attar, Osmanlı İmparatorluğu’na yapılan çağrıyla oluşturulan bu ordunun, Azerbaycan’ın düşman işgalinden kurtuluşunu ve demokratik cumhuriyet olmasını sağladığını belirterek, “bu ordu iki devlet bir millet oluşmasının temellerini atmıştır. Aynı zamanda 20. Yüzyılda Osmanlının kendi toprakları içinde ve dışında kazandığı tek zaferdir. Ama buna rağmen b

u tarih 95 yıl boyunca okutulmadı, öğretilmedi, Türkiye’de çok bilinmiyor. ” dedi.   

20131004_212202

SEMPOZYUM DÜZENLENECEK…

Bu ay içinde Kafkas İslam Ordusu Sempozyumu yapacaklarını söyleyen Attar, şöyle konuştu:“Azerbaycan’da doğmuş büyümüş, Türkiye Cumhuriyete vatandaşı bir bilim insanı, bir devlet üniversitesinin Rektörü olarak; analarımızın babalarımızın bize anlatmış olduğu,KGB’nin hafızalarımızdan silmeye çalıştığı ama nesilden nesile aktarılarak yaşatılan hazin ama bu şerefli tarihin bütün Türk-İslam coğrafyasında bilinmesini sağlayacağız”0763c32257 (1)

GRÜ Rektör Attar, dün de Kaçkar TV’de Gazeteci Şadi Toygar ile Erol Eraslan’ın hazırlayıp sunduğu Kültür Vadisi programına konuk oldu. Attar, magazin özellikli programda, üniversitenin eğitim, fiziki alt yapı, fakülte ve yüksekokulların mevcut durumunu, hedeflerini anlattı.

d2f65bc838

 Aynı programda ayrıca Attar'la birlikte Şebinkarahisarlı hemşerimiz İstanbul'da yaşamını sürdüren İşadamı Sefer Sucu da katıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir