AktüelGiresun

GRÜ FABRİKA GİBİ

Okulun moda tasarım, mobilya dekorasyon, grafik tasarım ve tekstil bölümü öğrencilerinin yıl boyunca yaptıkları çalışmaların ürünlerinin sunulduğu sergiyi gezen, Rektör Prof. Dr. Aygün Attar,  “Bu çalışmalardan şunu gördüm ki; Giresun Üniversitesi artık üreten bir üniversitedir" dedi.

Attar, üretilen ürünlerin GRÜ markasıyla satışı için bir çalışma yürüttüklerini açıkladı

DSC_6696

 

Özellikle mobilya ve dekorasyon bölümünde üretilen büro ve ofis mobilyalarını üniversitenin birimlerinde kullandıklarını DMO'dan almadıklarını böylece  ciddi oranda bir tasarruf elde ettiklerini söyleyen Attar, satışı ve pazarlama da yapacaklarını açıkladı.

DSC_6697

 

 REKTÖR ATTAR: ÜRETEN BİR ÜNİVERSİTEYİZ

Rektör Aygün Attar, şunları söyledi:" Örneğin önceki yıllarda dışarıdan temin ettiğimiz binişler (cübbe) artık, üniversitemiz tekstil atölyesinde üretilmekte ve döner sermayeye katkı sağlamaktadır.

Yine aynı şekilde mobilya atölyemizde üniversitemizin ihtiyacı olan büro mobilyalarını ve öğrenci sıralarını üretmeye başladık. Ürünlerimiz fabrikasyon değil, özel imalat. Kalitesi tartışılmaz. Hedefimiz tüm Giresun’daki resmi kurumların bu ihtiyaçlarına cevap vermektir. Bununla ilgili görüşmeler yapacağız. GRÜ logosuyla üreteceğimiz ürünlerle marka haline geleceğiz. Bu üniversitenin döner sermayesine olan katkıyı daha da artıracaktır. Aynı zamanda Giresun ekonomisine ve oluşacak işçi ihtiyacı ile istihdama da katkı sağlayacaktır. Bu sergi buna olan inancımı daha da artırdı”

DSC_6710

Rektör Attar, yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Ahmet Ergin ve Prof. Dr. Kürşad Yapar ve akademik-idari personelleri ve öğrencilerinin de katıldığı sergiyi gezerek  ürünleri inceleyerek bilgiler aldılar.

DSC_6726

Ardından moda tasarım öğrencilerinin yıl boyunca tasarladığı ve ürettiği, geçmişten günümüze eskiyle yeninin harmanlandığı defile izleyicilerin beğenisine sunuldu.Öğrenciler profosyonel mankenler kadar başarılı biçimde ürettikeri ürünleri sundular. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir