EğitimGiresun

GRÜ DENEY LABORATUVARI KURDU

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi’nde en son teknoloji ile donatılan Deney Hayvanları Araştırma Laboratuvarı kurdu. Laboratuvar, 1 Şubat’tan itibaren hizmete açılarak, akademik araştırma faaliyeti hizmeti vermete başlayacak.

Laboratuvar çalışmalarını yerinde inceleyen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, “akademisyenlerimiz en iyi imkanları sunma gayretimiz devam ediyor. Bu laboratuvar bunun en güzel göstergesidir. Hızlı yapılanmasını sürdüren üniversitemiz, yeni dönemde akademik çalışmalar ve başarılarla da öne çıkacaktı” dedi.

f7ab92a894

Rektör Danışmanı Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu ise verdiği bilgide, şunları söyledi: “Laboratuvarımız, deney hayvanları üzerinde her türlü inceleme ve araştırmaların yapılmasına imkan sağlayacak şekilde, en son teknoloji ile donatılmıştır. Aynı zamanda deney hayvanlarının en sağlıklı ortamda yetiştirilmesi ve bakımına uygun sistemler mevcuttut. Alanında Türkiye’nin en iyi laboratuvarıdır. Tüm hazırlıkları tamamlanan laboratuvarımız 1 Şubat’tan itibaren faaliyete geçirilerek, akademisyenlerimizin hizmetine sunulacaktır” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir