GiresunUlusal

GÖRGÜLÜOĞLU BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU (Görüntülü Haber)

"KAYMAKAM PİRAZİZ HALKINI YOK SAYAMAZ"

4 Haziran Dünya Çevre Günü’nde fidan dikimi kaymakam tarafından gönderilen polisler tarafından engellenen Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, CHP İl binasında düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Söz konusu alandaki bir esnafa ait işgalin mahkeme kararıyla sona erdiğini belirten Görgülüoğlu, bu nedenle burayı çiçek dikerek değerlendirmek istediklerini ifade etti. Kaymakam Furkan Balat’a tepki gösteren Görgülüoğlu, “Kasap yıktığımız yere masasını sandalyesini koydu. Cumaya kadar müsaade ettik. Cumartesi günü de çiçek dikmek istedik. Kararımızın arkasında duracağız. Piraziz halkını yok sayamazsın, bir şey yapamazsın. Karayolları yasaya rağmen burayı belediyeye devretmedi. Dolgu alanı olarak imara işledik. Buraya tapu kesmiyoruz, çiçek dikeceğiz dedim.Yazılı talimat veremedi. Devletin polisine direnmedim. Tutuklarsanız tutuklayın dedim. Sosyal medyadan yalan yanlış bilgiler yayınlıyorlar. Getirsin daha iyi projesi varsa yapalım. Millet bahçesi yapacağın da ne işi var kasabın arkanda?” diye seslendi.GÖRGÜLÜOĞLU BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU (Görüntülü Haber)

“CEZA ÇEKMEK GEREKİRSE ÇEKERİZ,ALIRLARSA DA ALSINLAR” 
Kanunsuz bir şey yapmadığını halkın menfaatlerini koruduğunu vurgulayan Başkan Görgülüoğlu, iktidar tarafından sürekli müfettişler gönderilerek kendisinin çalışamaz ve hizmet yapamaz duruma getirilmek istendiğini söyledi. Davalar ve müfettiş raporlarından bir şey çıkmadığını belirten Hüseyin Görgülüoğlu, “ Ceza çekmek gerekirse çekeriz, alınırsak da alınırız” diye konuştu. Başkan,“Yaylada dedemin yaptığı benim onardığım ev nedeniyle ceza verildi. Daha önce Canikli’nin talimatıyla komando bölüğü gitti bir kere yıktılar” dedi.
GÖRGÜLÜOĞLU BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU (Görüntülü Haber) Toplantıya CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu ve CHP Piraziz ilçe Başkanı Nezir Kelleci, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katılarak Görgülüoğlu’na destek verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir