Aktüel

GÖRELELİ GÖNÜLLÜ GENÇLER EREN BÜLBÜL’Ü UNUTMADI

Görele Gençlik Merkezi, gönüllü gençleri Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’de bölücü terör örgütü mensuplarınca 15 yaşında şehit edilen Eren Bülbül’ü mezarı başında ziyaret ettiler.
Sosyal Medya paylaşımlarıyla vefatının ardından tek bir ağızdan herkesin ‘İyi ki varsın Eren’ dediği Eren Bülbül’ün kabri gençlerle dolup taşıyor. Trabzon Maçka ilçesi Köprüyanı Mahallesi’nde şehit edildiği yerdeki mezarı başında düzenlenen ziyarette tüm şehitlerimiz adına Kur’an Tilavetinde bulunuldu.

EREN ÇOK ONURLU ve GURURLUYDU
15 yaşında evladım şehit oldu, okulda ve çevresinde çok seviliyordu diyen Ayşe Bülbül “Eren köyde kentte günlük işlerde çalışarak ailesine destek oluyordu. Bana ev işlerinde yardım ederdi. Köyde kim ne derse yapmaya çalışırdı. İyilikseverdi. Arkadaş canlısıydı ve her şeyden önemlisi onurlu ve gururluydu.” şeklinde konuştu.

Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret eden Görele Gençlik Merkezi gönüllü gençleri Eren’in doğup büyüdüğü ve şehit olduğu köyde yaşayan çocuklarla çeşitli oyunlar oynayarak onlara hediyeler verdiler. Görele ve Giresun Gençlik Merkezleri tarafından Eren Bülbül’ün kabir ziyaretlerinin gençlerin istekleri doğrultusunda zaman zaman yapılabileceği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir