GiresunManşet Üstü

GÖRELE’DE İNANILMAZ CİNAYET… KIZININ KATİL ZANLISI ANNE 5 YIL SONRA TUTUKLANDI

Görele ilçesinde 2009 yılı haziran ayında karnesini aldıktan sonra kaybolan  ancak  bir hafta sonra fındık bahçesinde cesedi bulunan Nazile Tütüncü'nün (17) katil zanlısı olarak belirlenen annesi gözaltına alınarak tutuklandı.

ODUNLA ÖLDÜRDÜĞÜ KIZININ CESEDİNİN YANINA AV TÜFEĞİ VE KARNESİNİ KOYMUŞ
Giresun Polisi’nin aralıksız olarak yürüttüğü çalışma sonucunda Anne Yeter Tütüncü(46)’nün kızını karnesinde zayıfı olduğu için önce azarladığı, ardından da tartışma sonrasında başına sert cisimle vurarak ölümüne neden olduğu anlaşıldı. Annenin öldürdüğü kızını sırtında taşıyarak evlerinden yaklaşık 300 metre mesafedeki fındık bahçesinde dikenlik arasına bıraktığı  kızının eline tutuşturduğu tüfekle ateş ederek intihar süsü verdiği belirlendi.

Polis olaydan sonra Nazire’nin cesedini vahşi hayvanlar tarafından parçalanmış olarak buldu ve bu nedenle delil elde edilemedi.
200'den fazla kişinin ifadesine başvuran polis, inceleme ve araştırmalar sonucu bütün bulguları değerlendirerek  anne Yeter Tütüncü ‘yü gözaltına alarak sorguladı ve suçunu itiraf ettirdi

EMNİYET MÜDÜRÜ: "KOMŞUARIN BEYANLARI VE TİTİZ ÇALIŞMAMIZ BİZİ ANNEYE YÖNLENDİRDİ"

Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ise şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçen olayın aydınlatılması için titizlikle bir çalışma yürütüldüğünü belirterek şunları söyledi: "Olayla ilgili dedikoduların yayılması üzerine yeni bir çalışma başlattık.Görele Cumhuriyet Başsavcılığımızla yapılan çalışmalar sonucunda olayın şüphelisi olarak tespit edilen maktulenin annesi Görele Adliyesine çıkarıldı ve tutuklandı. Olayla ilgili görgü tanığı olarak maktulenin abisi ifadesinde itirafta bulunmuş, bu çerçevede diğer aile bireylerinin de cumhuriyet savcılığınca alınan ifadeleri doğrultusunda mahkeme sonuçlanmış ve anne tutuklanmıştır."

Öztürk, cinayetle ilgili şu bilgileri verdi: "Çocuk okulların tatil olduğu dönem karnesinde 5 zayıfla geliyor. Anne 'çok zayıf getirdin' diye kızıyor. İfade beyanlara göre bir odun parçasıyla çocuğun kafasına vuruyor ve ölüm gerçekleşiyor. 2009 yılında ceset bulunduktan sonra yapılan otopside de, ateşli silah ya da kesici aletle ilgili herhangi bulgu olmadığı belirlenmiş ve intihar ihtimali zaten elenmişti. Komşuların beyanları ve arkadaşlarımızın titiz çalışması bizi anne üzerine yoğunlaştırdı."  

Mahkeme tarafından tutuklanan Yeter Tütüncü, kadın polislerin arasında Adliye'den çıkarılırken gözyaşlarını tutamadı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir