EğitimGiresun

GÖRELE’DEN REKTÖR ATTAR’A TEŞEKKÜR

Görele Dernekler Federasyonu (GÖR-FED) Başkanı Birol Kardaş, Güzel Sanatlar Fakültesi’ne beş bölüm, 7 öğretim üyesi müjdesi veren Giresun Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’a teşekkür etti

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın Görele Güzel Sanatlar Fakültesi’yle ilgili verdiği müjde ilçe ve ilçe dışında yaşayan Göreleliler’de büyük heyecan oluşturdu.

    Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın, Görele Güzel Sanatlar Fakültesi’ne 7 öğretim üyesi getirilerek beş bölüm açılacağı yönündeki açıklamalarına Görele Dernekler Federasyonu’ndan teşekkür açıklaması geldi.

      Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın açıklamalarının ilçe ve ilçe dışında yaşayan Göreleliler tarafından heyecan ve sevinçle karşılandığını ifade eden Görele Dernekler Federasyonu Başkanı Birol Kardaş şu açıklanmalarda bulundu.

Giresun’a Üniversite, Görele’ye Fakülte” sloganı ile çıktığımız yolun sonunda bugün ilimizde Üniversite, ilçemizde ise hem fakülte hem de fakülte ayarında 4 yıllık Yüksek bulunmaktadır. Görele’ye fakülte ve yüksekokulların açılması için ihtiyaç duyulan binanın yapımı konusunda çok büyük maddi manevi katkılarımız oldu. Gurbetçilerimiz ve ilçemizin esnafları adeta seferber oldu.Bu ilçemiz adına büyük bir kazanç ve özveri olmuştur.”

“BİZİM GAYRETLERİMİZ

 SONUÇSUZ KALMIŞTI”

Fakülte ve yüksekokul binasının yapımı konusundaki başarıyı öğretim üyesi bulunması aşamasında yakalayamadıklarını da ifade eden GÖR-FED Başkanı Kardaş;

“Fakülte ve Yüksekokul binamız tamamlanmış sıra öğretim üyesi bulunmasına gelmişti. Bu konuda da önemli çalışmalar yaptık. Fakültemizin bölümlerinin açılması için Göreleli öğretim görevlilerini bir araya getirerek, kendilerinden veya tanıdıklarının Fakülte’de görev almaları konusunda rica da bulunduk. Hatta geçici olarak bile görev almaları halinde her türlü kolaylığın sağlanacağı, ders vermek için günü birlik konaklama ve ulaşım giderlerinin dahi karşılanacağı sözünü verdik. Buna rağmen bu güne kadar olan çalışmalarımız sonucunda olumlu netice alınamamıştır.Fakülte binasının yapımında olduğu gibi öğretim üyesi konusunda da özveri ile çalıştığımız herkesin malumudur.”

“REKTÖRÜMÜZ UMUTLARIMIZI

YENİDEN YEŞERTTİ”

Fakültenin açılabilmesi için kendi eksiklerini tamamlayan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’a minnettar olduklarını ifade eden GÖR-FED Başkanı Birol Kardaş;

“Tam ümitlerin bittiği anda, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar  hocamızın açıklaması bizlerde çok büyük sevinç ve heyecan yaratmış, üzerimizde dolaşan o karamsarlığı silip atmıştır. Rektör hocamızın, Fakülte binasını kaba inşaattan alıp, ihalesini yapıp, ince işlerinin bitirerek eğitim öğretime hazırlamasında çok büyük emekleri ve katkıları olmuştur. Bölümlerin açılması, öğretim görevlisi bulunması ve yeni programlara yer verilecek olması takdire şayandır. Rektörümüzün bu çaba ve gayretlerinden dolayı  Görele halkı tarafından her zaman takdir ve şükranla anılacaktır. Görele Dernekleri Federasyonunu oluşturan 52 derneğimiz ve Göreleliler olarak kendilerine teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.”dedi.

Haber : Ahmet Bilge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir