Giresun

GÖRELE’DE FIKRA GİBİ YOL

YAYA GEÇİDİ YOLUN KARŞISINA ÇIKMIYOR!…

Giresun’un Görele ilçesi kapalı spor salonu önünden geçen eski karayolu üzerinde çizilen yaya yolu çizgileri Karadeniz fıkralarını aratmıyor. 

İlçeden geçen eski Sahil Yolu Kapalı Spor Salonu önünde bir ay önce Karayolları tarafından çizilen yaya çizgileri vatandaşların tepkisine neden oldu. Eski sahil yoluna çizilen yaya yolu çizgileri Kaldırımdan açılan yaya yolu yerine birkaç metre uzağa çizilen çizgilerin üzerinde kırmızı ışıkta bekleyen araçlar durduğu için vatandaşlar tarafından kullanılmıyor. Karadeniz fıkralarını aratmayan çizgi çiçekli kaldırıma çıkıyor.


Çizgilerin yanlış çizilmesine tepki gösteren bir vatandaş, “Akıllı oldukları için bu çizgileri çizmişler. Vatandaşı düşünen yok. Sadece şekil olsun diye bunları çizmişler. Yaya geçidi başka yerde çizgileri başka yerde. Çizgileri arabaların ışıkta durduğu yerlere çizmişler. Yayaların geçtiği yerde çizgi yok. Yayaya araba vursa çizgiden geçmedi diye suçlu olacak. Hangi geçitten geçecek. Geçit yok ki” dedi.


AEngelli olduğu için çizgileri kullanmakta zorluk çektiğini ifade eden bir engelli Bayan, "Yaya çizgilerini yanlış çizmişler. Ben engelliyim oradan geçemiyorum. Ben bundan şikayetçiyim. Yanlış tarafa çizgileri çizmişler” diye konuştu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir