GiresunSiyaset

GÖRELE CHP KONGRESİNDE NELER OLDU, KİM BAŞKAN SEÇİLDİ?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Dereli’den sonra Görele İlçe Başkanlığı kongresini gerçekleştirdi. Salih Zeki Bayram yeni ilçe başkanı oldu. Dereli de ise, Osman Bektaş ilçe başkanlığına seçildi. 

BAYRAM: 62, ÇAKIR: 47 OY ALDI
Necmi Sıbıç’ın divan başkanlığında, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede, Salih Zeki Bayram ve Nurettin Ertan Çakır’ın listeleri yarıştı. 112 delegenin 62’sinin oyunu alan Salih Zeki Bayram, CHP Görele İlçe Başkanlığı görevine seçildi.
Diğer aday Nurettin Ertan Çakır ise, 47 oyda kaldı.
Salih Zeki Bayram başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Şule Akaya, Sabanur Cıkıt, Serpil Kırtorun, Yalçın Kalaman, Özkan Dural, Ramazan Gökdemir, Gökhan Kıdık, Sercan Kırtorun, Hüseyin Kuğuoğlu, Nazmi Turgut Odabaş ve Nuray Torun…
Kongrede yeniden aday olmayan ilçe başkanı Sebanur Cıkıt, Ömer Üçüncü, Ahmet Akgün, Necdet Dervişoğlu, Mehmet Turan ve bazı üyelerle adaylar birer konuşma yaptılar.

FİKRİ BİLGE’YE TEPKİ GÖSTEREN PARTİLİ ‘HİZİPÇİ’ DİYE BAĞIRDI 

Son konuşmayı yapan CHP İl Başkanı Fikri Bilge, bir partili tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan ve iptal edilerek yenilenen mahalle delegeleri seçimlerindeki tutumu nedeniyle protesto edildi. İsminin İlhan Fuat Tavacı olduğu öğrenilen delege, adayları sahneye çağırarak selamlamasını istediği sırada Bilge’ye tepki göstererek Ertan Çakır’a “gitme, ne dostluğu, demokratlığı sen değil misin masa başında delege yaptırdın. Partiyi karıştırdı.  Önce partililerden özür dilesin Neden seçimlerin iptal edildiğini anlatsın Birlik beraberlik diyor,hizipçilik yapan kendisi” gibi cümlelerle bağırdı.

Bilindiği gibi bir gurup tarafından seçim yapılmadan, sandık kurulmadan ve üyeler olmadan mahalle ve köy delegeleri belirlenmiş, yapılan itiraz üzerine genel merkez seçimlerin yeniden yapılmasını kararlaştırmıştı. 
KALABALIK BİR DAVETLİ TOPLULUĞU İZLEDİ
İki aday sahneye çıkarak salondakileri selamladıktan sonra oylamaya geçildi.
Kongreyi, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, önceki dönem milletvekilleri Mustafa Çakır, Selahattin Karaahmetoğlu, bazı il-ilçe başkanları ve yöneticileri, kadın ve gençlik kolu başkanları, İl Genel Meclisi ve belediye meclisi üyeleri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir