GiresunKültür - Sanat

GÖNÜL AYDIN ‘GÖNÜL SIZILARIM’I İMZALADI

Gazeteci Gönül Aydın, ilk şiir kitabı olan ‘Gönül Sızılarım’ için imza günü etkinliği düzenledi.GÖNÜL AYDIN ‘GÖNÜL SIZILARIM’I İMZALADI

Can Akengin Sanat Merkezi’nde düzenlenen sunuculuğunu sanatçı Ayşe Karaçam’ın yaptığı etkinlikte ilk konuşmayı CHP önceki dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu yaptı. Bektaşoğlu, sanata ve sanatçıya önem verilmesi, katkı ve destek sunulması halinde ülkemizin daha güzelleşeceğini söyledi. Bektaşoğlu “Giresun ünlü yazarlar, şairler, sanatçılar, fikir adamları yetiştirmiş bir şehir. Bunun gururunu taşıyoruz. İnşallah yeni isimler de çıkacak. Dereli’li hemşerim ve akrabamız da olan Aydın’a çıktığı yolda başarılar diliyorum” dedi.

Gönül Aydın ise, Almanya’dan yaşadığı yıllardan başlayarak yazdığı şiirleri derlediğini ve bunları biraraya getirerek kitap çalışması yaptığını belirterek, “istedim ki bu duygu ve düşüncelerimin ürünü olan dizelerim günyüzüne çıksın, başkaları tarafından da paylaşılsın. Ben şair olmaya çalışan birisiyim. İnşallah başaracağım. Katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yazar Murat Aydın, Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği ve Giresun Batlama Platformu adına İbrahim İlyasaoğlu da birer konuşma yaparak Aydın’a desteklerini ifade ettiler.GÖNÜL AYDIN ‘GÖNÜL SIZILARIM’I İMZALADI

Gönül Aydın’ın imza gününe, Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, belediye başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, önceki dönem CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun Belediyesi Başkan Vekili Hayati Tökez, Giresun Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Bayram Kaya, Doktor Öğretim üyesi Merve Yıldırım, öğretim görevlisi Kamil Patan, Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, yazar Seyfullah Çiçek, Şair Şengül Coşkun, Giresun, Trabzon, Ordu’dan yazarlar, gazeteciler, bazı STK temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

İmza günü düzenlenen kokteylle sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir