AktüelGiresun

GİRSEV’DE METİN YARAMAN GÜVEN TAZELEDİ

Merkezi Ankara Kızılay’da bulunan Giresun Sağlık Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nın ”GİRSEV” genel kurulu yapıldı.

Vakıf merkezinde kendine ait mülkünde yapılan genel kurula GİRSEV üyelerinin yanında, üye olmayan hemşehrilerimiz de katıldılar.

Kuruluşundan bu yana ilimize sağlık ve eğitim alanında hizmetler veren ve Ankara’da Giresunlular’ın evi olarak kabul edilen, aynı zamanda Giresun Üniversitesi’nin Ankara’da irtibat merkezi olarak kullanılan GİRSEV’in genel kurulunda yeni yönetim kurulunun seçimleri yapıldı.

Divan heyetinin oluşmasıyla birlikte kongrede bir konuşma yapan Vakıf Başkanı Metin Yaraman, yapılan çalışmalar hakkında genel kurulu bilgilendirdi. Faaliyet raporunda yaptıkları hizmetleri anlatan GİRSEV Başkanı Metin Yaraman,  öncelikle vakfın kuruluşunda büyük emekleri olan ve vakfın hem kurucu başkanlığını ve hem de Yönetim Kurulu Başkanlığını uzun süre devam ettiren  ancak, sağlık nedenleri ile bu görevini nöbet değişimi ile devreden, 09 Ekin 2013 tarihinde kaybettiğimiz Ankara Üniversitesi Ankara Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümü Öğretim Üyelerinden bilim adanı Prof. Dr. Akın Önbayrak’ı rahmet, minnet ve şükranla anarak sözlerine başladı.

GİRSEV’e burs için 79 öğrencinin başvuruda bulunduğunu ve bunlardan sadece 23’üne burs verebildiklerini söyleyen Yaraman, “Gönül isterdi ki vakfımıza müracaat eden öğrencilerimizin tamamına burs verelim. Çünkü bu çocuklarımız yarının Türkiye’sinde önemli makamlara gelecekler ve ülkemize çağın gerektirdiği önemli hizmetleri yapacaklardır." dedi.

Her yıl KAR-DER’in düzenlediği etkinliklere katıldıklarını da vurgulayan Yaraman, Ankara’da bulunan hemşehrilerimizle, bürokratlarımızla zaman zaman bir araya geldiklerini ifade ederek, Ankara’da faaliyet gösteren Giresun adına kurulmuş derneklerle bir uyum içinde olduklarını, bu vesile ortak çalışmalara katkıları olan Giresun ve İlçeleri Derneği yöneticilerine ayrıca teşekkür etti.

Giresun’dan Ankara’ya gelen hemşehrilerimizin işlerine mümkün olduğunca yardımcı olduklarını da vurgulayan GİRSEV Başkanı Metin Yaraman, Giresun’u, Giresunluları tanıtmak birlik ve beraberliğimizi geliştirmek için çalışmalar içinde bulunduklarını kaydetti.

Yaraman konuşması esnasında, Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan temaslarda Ankara ili civarında GİRSEV Vakfı adına amacına uygun olarak kullanabilmek üzere 49 yıllığına kiralayabilecekleri bir orman arazisi için müracaatta bulunduklarını, ancak böyle bir uygulamanın ihale yoluyla yapılabileceği ifade edildiği için vakfın talebinin gerçekleşemeyeceğinin anlaşılması üzerine şimdilik bu düşüncelerini beklemeye aldıklarını ve ihaleye girmediklerini söyledi.

Yaraman, çalışmalarını  sevgi ve saygı çerçevesinde yürüttüklerini, vakfın kendi imkanları ve kendi nispetinde faaliyet gösterdiklerini sözlerine ekledi.

METİN YARAMAN’A GÜVENOYU

Yönetim ve denetim kurulları faaliyet raporlarının okunmasından, müzakerelerden ve dernek organlarının aklanmasından ve 2014 yılının tahmini bütçesinin görüşülmesinden sonra  seçimlere geçildi.

Yapılan seçimler sonunda, yeni kurullar belirlendi.

Divan’a verilen Metin Yaraman’ın başkanlığındaki tek listeyle girilen seçimler sonucunda, Metin Yaraman ve ekibi yeniden seçilerek  güven tazeledi..

Metin Yaraman’ın başkanlığında oluşturulan GİRSEV yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

            Asil Üyeler: Metin Yaraman, Metin Ulusoy, Halil Aygün, Hükmü Çömez, Dr. Levent Işıkay, Şükran Gürak, Cenk Konanç, Zafer Dalmanoğlu. 

Yönetim kurulu yedek üyeleri: Ahmet Esen, Bahri Ege, Tuğra Tacal, Yüksel Dalka, Sebahattin Akın, Handan Yıldız, Kenan Paltun.

Vakfın Denetim kurulu asil üyeliklerine Ömür Evren, Murat Turan, Bilal Doma, Yedek üyeliklerine Rasim Akın, Hüseyin Küpeli, Ahmet Temür seçildiler.

Disiplin Kurulu asil üyeliklerine Ahmet Özgün, Süleyman Yaraman, Cenk Konanç getirilirken, yedek üyeler ise Ahmet Temür, Suha Kaya, Perihan Aygün oldular.

Seçimler sonrası dilek ve temenniler bölümünde bir platform oluşturulması, bu platformun Ankara, Giresun, İstanbul ve diğer illerde ilimiz adına yapılacak faaliyetlerin  iletişim ağının kurulmasına ve kurumlar arasında diyalog sağlanmasına yardımcı olunması istendi. Oluşturulacak platformun istişare edilerek belirlenmesi karara bağlandı.

GİRSEV GENEL KURULUNA STK’LARDAN DESTEK

Ankara’da kendi mülküne ait mekânda yapılan GİRSEV genel kuruluna; Ankara Giresun ve İlçeleri Derneği Yönetim kurulu, Tirebolu Derneği Yöneticileri, Görele, Eynesil, Çanakçı (GEÇ) derneği yöneticileri ve Ankara Şebinkarahisar Vakfı başkan ve yöneticileri de katılarak destek verdiler ve bundan böyle işbirliği içinde çalışmaların sürdürülmesini istediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir