Aktüel

GİRESUN’UN SİMGESİ SOKAKBAŞI KADINLAR PAZARI KALDIRILIYOR

Giresun Belediyesi, Çınarlar Mahallesi’nde Kadınlar Pazarı kuruyor.

Kale yolu sapağı ile öğretmen evi arsasında bulunan belediyeye ait alanda kurulacak yeni pazarda yöresel ürünlerin tanıtımı ve satışı gerçekleşecek ve böylece kadınların tarımsal ve hayvansal üretimlerine destek verilecek.GİRESUN'UN SİMGESİ SOKAKBAŞI KADINLAR PAZARI KALDIRILIYORBir süredir belediye dükkanlarının yıkılması sonrasında otopark olarak kullanılan alana projelendirilen pazar yeri için inşaat çalışmaları başladı. 12 tanesi 10,6 metrekare ve 2 tanesi 15,5 metrekareden olmak üzere toplam 14 dükkanın yer alacağı projede, yükleme boşaltma için 4 araçlıkta park alanı bulunuyor.
Belediyeden yapılan açıklamada, kurulan pazarda bahçelerde yetiştirilen doğal sebze ve meyvelerin yanı sıra; hayvansal ürünler, kuru meyveler, yufka gibi ürünlerin de tezgahlarda yer alacağı ifade edilerek, kadın çiftçilerin ürettiği doğal ürünlerin ekonomiye kazandırılması ve kadınların rahat, modern bir ortamda ürünlerini pazarlamalarının hedeflendiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Sokakbaşı mevkiinde yıllardır var olan kadınlar pazarı yeni pazar yerinde devam edecek, yörede yol kenarları ve kaldırımlarda satış yapan kadın üreticilerde yeni pazar yerini kullanacak.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, amaçlarının üreticilerin emeklerinin değerlendirilmesi olduğunu belirterek: “Bu pazarda analarımız, kadınlarımız çeşit çeşit ürettikleri tarla bahçe ve hayvansal ürünlerimizin satışını yapacak. Üreticilerimizin emeklerinin en iyi şekilde değerlendirilmesi bizim önceliğimizdir. Şehrimizde bu tip pazar yerlerini çoğaltmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir