GiresunKültür - Sanat

Giresun’un engellileri engelleri sanatla aşıyor

Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde koruma ve bakım altında bulunan engelli gençlerin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergi, Can Akengin Sanat Galerisinde açıldı.

“Bize Engel Yok”, Bize fırsat verin, yapabileceklerimizi görün” sloganıyla hazırlanan serginin açılışı,  Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan tarafından yapıldı.

FNMSergi açılışında bir konuşma yapan Vali Karahan, sanatın engel tanımadığını, serginin engelli gençlerin eğitildiğinde ne kadar başarılı işler ortaya koyabildiğinin en güzel örneği olduğunu söyledi

Karahan, “Rehabilitasyon merkezi öğrencilerimizin muhteşem eserlerini hep birlikte inceledik. Gerçekten muhteşem ürünler ortaya koşmuşlar. İnsanoğlunun yapabileceğinin, yeteneğinin üstü yok. Gerçekten son derece sabır ve işçilik isteyen ürünler. Çok güzel bir şekilde dizayn etmişler. Yöneticilerine, öğretmenlerine ve bu işi yapan sevgili gençlerimize başarılar diliyorum. Tebrik ediyorum. Bundan sonra da inşallah bunları daha güzel imkânlar sunarak bu eserlerin devamı gelecek müjdesini Giresunlu hemşerilerimize veriyoruz. Okullarımız halkımızın emrindedir, halkımızın denetimindedir. Özellikle komşularımızın çevremizin de bu okullara sahip çıkmasını özellikle rica ediyorum.” şeklinde konuştu.

DSC_9320

Açılışa Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, İl Defterdarı Sedat Ayyıldız, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fazıl Özden, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Sergi 24-28 Haziran tarihleri arasında Can Akengin Sanat Galerisinde gezilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir