AktüelGiresun

GİRESUN’UN ÇOCUKLARI ERKEK OLDU

Giresun Belediyesi geleneksel sünet şöleni töreni yapıldı.Bunun için Atatürk meydanında 52 çocuğun “Cesaret Sertifikaları”  protokol tarafından verildi. 

Törene Giresun Valisi Hasan Karahan’ın yanı sıra: Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Garnizon Komutanı Selahattin Acara, Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Ticaret Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, diğer davetliler ve sünnet olacak çocuklar ile aileleri katıldı.

cats

 

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, törende yaptığı konuşmada, “Bizim dönemimizde 6.sı düzenlenen ama yıllardır devam eden Giresun Belediyesi Sünnet Şölenine hoş geldiniz. 52 çocuğumuzun sünnetini gerçekleştireceğiz. Tüm ailelere hayırlı olsun diyorum. Askerliklerini de en güzel şekilde yaparlar. Ülkemize faydalı birer nesil olurlar. Gelecek hayatlarında faydalı olmalarını diliyorum. Sünnet şölenimizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Tekrardan çocuklarımıza geçmiş olsun diyorum. Gelecekleri de bugünkü gibi aydınlık olsun.”dedi.

Giresun Valisi Hasan Karahan, “Her yıl yapılan genç evlatlarımızın erkekliğe ilk adımı attığı bugünde biraz acı hatıralarla da olsa ömür boyu unutmayacakları bir anı yaşayacaklar. Şimdiden hayırlı olsun. Allah onlara cesaret, kuvvet ve dayanıklılık versin. Gençliğin şartlarından bir tanesi sünnet. Kimse ondan kaçamaz. Evlatları ile birlikte anneleri ve babaları güzel günler görsünler.” temennilerinde bulundu.

Yapılan sertifika töreninin ardından Belediye Konservatuarı Halk oyunları ekibinin yaptığı gösteri beğeni ile izlendi. Protokol tarafından miniklere oyuncak hediyeler armağan edildi.Tören, sünnet olan çocukların aileleri ile birlikte sünnet şöleni standında yapılan fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir