AktüelGiresun

GİRESUN’U ÇOCUKLAR YÖNETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı'nın 94. Yıldönümü kutlamaları kapsamında ilimiz yöneticileri makamlarını sempolik olarak çocuklara devrettiler.   İlk olarak Çotanak İlkokulu 4-A sınıfı öğrencisi Nurgül Mat, Vali koltuğuna oturarak Vali Hasan Karahan'dan sembolik olarak görevi devraldı.

 

2014-416-3

Mat, vali olarak okullara engelli rampası yapılması, çocukların oyun parklarının daha çok olması, otopark yerlerinin çoğalması, beden eğitimi dersinde faaliyetlerin arttırılması, okullarda akıllı tahta uygulamasının yaygınlaştırılmasını, ağaçlandırma çalışmalarının arttırılması için çalışma başlatılmasını istedi.

135v03qa9kt824mr1kp804

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da koltuğunu, 23 Gazipaşa İlköğretim Okulu 4.sınıf öğrencisi Nevra Jülide Yaşar’a devretti. Aksu, burada yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız Giresun'umuzun ülkemizin geleceğidir. Onlar bugünün küçükleri, yarının büyükleri olacaklar. Bu anlamlı günde, Başta, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyor, bugüne anlam katan küçük dostlarımızın ve tüm halkımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Belediye Başkanımız Jülide Hanım'a da görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Jülide Yaşar da "Geleceğin büyükleri olarak biz çocuklar da gelecek nesillerimize akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek Cumhuriyet'imizin ilke ve değerlerine bağlı kalarak daha çağdaş bir toplum bırakacağımızdan hiç şüpheniz olmasın” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Jülide Yaşar ilk olarak Belediye Park Bahçeler Müdürü Fazıl Hıdımoğlu'nu aradı. Yaşar, şehrin her sokağına bir çocuk parkı yapılması şeklinde talimat verdikten sonra bazı belediye müdürleri ile de görüşerek belediyenin çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

Küçük Başkan Yaşar daha sonra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın’ı arayarak üst geçitlerin yeşil ve beyaz renklere boyanması ile ilgili talepte bulundu.

Başkan Aksu, koltuğu kaptırdığı Jülide Yaşar ve beraberindekilere bazı hediyeler takdim etti.ed6e834aa2

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar'ın makamına Çıtlakkale Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Gülben Yavuz oturdu. Attar, Yavuz'a üniversitenin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yavuz, gösterdiği ilgi, Giresun’a ve üniversiteye sağladığı katkı ve çabalarından dolayı Aygün Attar'a teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Öğrencinin“Başarının sırrı nedir?” sorusuna da cevap veren Rektör Attar,“Başarılı olmak için; çok çalışmak, kendinizle rekabet etmek ve çok fazla okuyarak bilgi sahibi olmanız önemlidir. Uyumlu, hoşgörülü ve sevgi dolu olun” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir