Giresun

GİRESUNSPOR TARAFTARINA KUTLAMA İZNİ YOK

BÜTÜN YOLLAR KESİLDİ, KONVOYA İZİN VERİLMEDİ

UFUK KEKÜL

Tuzlaspor’u İstanbul deplasmanında 2-1 yenen Giresunspor’un şampiyonluğu kentte sevinç yarattı. Maçın bitiş düdüğünün çalmasıyla birlikte Giresunlular, önce balkonlardan alkışlar, havai fişekler ve yer yer de ateşli silahlarla kutlamalara başladı. Ardından da kalabalık guruplar ve araçlarla sokaklara çıkıldı ancak polis sokağa çıkma yasağı nedeniyle engel oldu.
Belediye hoperlöründen gece müzik yayını yapılırken aralıklarla da vatandaşlara ‘tabancayla ateş etmeyin, sosyal mesafeye dikkat edin’ uyarısında bulunuldu.
TARAFTARLAR TEPKİ GÖSTERDİ:”ADANA’DA KUTLANDI, BİZ DE NEDEN YOK” 
1977’den sonra 44 yıl sonra Süper Lig’e çıkan yeşlbeyazlı ekibin taraftarlarına şampiyonluk kutlaması için izin verilmedi. Kadınlar ve çocuklarında aralarında bulunduğu kalabalıklar bulundukları alanlarda bekleyişini sürdürdü. Şehrin pek çok ayrı noktasında araçlarla set oluşturan polisler konvoy oluşturmak isteyenlerin buluşmasına izin vermedi. Polis çok sayıda aracın plakasına ceza kesti, vatandaşlar ise bu duruma tepki gösterdi. Zaman zaman polisle tartışanlar “44 yıldır bu günü bekledik. Bir kutlamayı bile çok gördüler. Sosyal mesafeye uyarak takımızın şampiyonluğuna sevinmek istedik. Bu yasak çok anlamsız, tamam pandemi var ama biraz anlayışlı olunabilir. Adana yıkılıyor. TV’den izledik. Herkes sokakta. Yasalar her yerde eşit niye uygulanmıyor” ifadesinde bulundular.
Giresun Valisi Enver Ünlü ise, kararından geri adım atmadı ve tam kapanma yasaklarından taviz vermedi. Ünlü, vatandaşlara, “Şimdi bizlere düşen sevincimizi evlerimize sığdırmamız, tüm kurallara istisnasız uymamız” çağrısı yaptı.
Polisin engellemelerine rağmen bazı cadde ve sokaklarda evlerinin önüne çıkan Giresunlular yerel müzikler eşliğinde gece geç saatlere kadar kutlamalarını sürdürdüler.
Süper Lig’e çıkan Giresunspor’un kente gelmesiyle şampiyonluk kutlamalarının da sürmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir