AktüelGiresunSpor

GİRESUNSPOR İÇİN ‘FETO’VARİ ALGILAR YARATAN’ KİM?

Giresun Belediyesi’nin Ak Parti’li meclis üyesi Avukat Nuri Karaman’ın Giresunspor’daki avukatlık görevinin sona ermesi sonrasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Av.Karaman’a yakınlığı ile bilinen gazeteler Giresunspor başkanı Hakan Karaahmet’e desteğini çekti. Bu gazetelerde son günlerde Karaahmet’i hedef alan haberler dikkat çekiyor. Görevden azledilmesi sonrasında sessiz kalan Karaman’ın el altından çeşitli bilgilerle bu haberlere katkı sunduğu ifade ediliyor.
GİRESUNSPOR’UN PARASINI AVUKAT MI ALDI?
Patronlarıyla ilişkileri olan gazetelerin son manşetlerinden birisi de Karaman sonrasında Giresunspor’un avukatlığını yapan Sami Dinç’e ilişkin. İddiaya göre Dinç, ‘hülle yoluyla’ Giresunspor’un davalarına giriyor ve bunlardan birisinde kulübe ait bir senetten 800.000,00 TL haksız kazanç elde ediyor.
Bu tür kampanyalar sonrasında hedefteki adam olan Hakan Karaahmet de kendisine ait yayın organlarında ima yollu cevaplar verdi. Öncü Gazetesi’ndeki haberde Nuri Karaman’a isim vermeden tepki gösterilerek “ Merak ettiklerinizi, FETÖ vari algılara Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet düzenleyeceği basın toplantısıyla tek tek cevap verecek” denildi.
Nuri Karaman aynı zamanda eski bakan Nurettin Canikli’nin de önemli davalarda avukatlığını yapıyor. Bilindiği gibi bir süre önceye kadar Canikli-Karaahmet ve avukatları Nuri Karaman’nın dostluğu dillere destan biçimde sürüp gidiyordu. Ancak ne olduysa bu ikilinin yolları ayrıldı ve geride aradaki sırlar ve yanıt bekleyen sorular kaldı.
Gözler şimdi Hakan Karaahmet’in yapacağı basın toplantısındaki açıklamalara çevrildi. Karaahmet’in gazetesinde Fetovari yöntemler kullanmakla kimi suçladığını açıklaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir