GiresunSpor

GİRESUNSOR KONGRESİNDE BORÇ TARTIŞMASI

Giresunspor Kulubü Derneği olağan kongresi, kulüp tesislerinde yapıldı. Başkan Ali Eren yeniden seçildi. Kongrede  Ali Eren ile birlikte Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TİFAD) Giresun Şubesi’nin desteklediği Harun Cici aday oldu.

Belediye başkan yardımcısı Osman Öden’in divan başkanlığında, M. Volkan Türkyılmaz ve Yalçın Esen’in kurul üyeliğinde yapılan kongrede, ilk konuşmayı TÜFAD’ın desteklediği aday Harun Cici yaptı. Cici kongredeki konuşmasında “Bizim kulübümüzün Bozbağ döneminden devreden 5,5 milyon lira borcu vardı. Şimdi ise borcun 10-12 milyon lira arasında olduğu. 2019-20 sezonunda TFF’den gelecek tüm gelirlere temlik konulabileceği ifade ediliyor. Bize ifade edildiği üzere anlıyoruz ki 25 milyon lira civarında bir borç var. Giresunspor’un sahipleri bu mali yapımızı görsün ona göre ibra edecekler veya etmeyecekler ona göre karar versin. Giresunspor hepimizin. Giresunspor’un harcamalarını yaparken israflardan kaçınmalıyız. 5,5 milyon ile görevi devralan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kimsenin buradan bir beklentisi yok. Aradaki 20 milyon borçta yetimin hakkıdır. Özel İdaresiyle, Belediyesiyle, Milletvekillerimizle Giresunspor’a her türlü destek sağlanmış ama sonuç ortada. 11 futbolcu almışız, 3 kişi kadroya girmiş. Giresunspor bu sezon ligden düşmediyse Giresunpor çok iyi olduğu için değil Afyonspor’un, Elazığspor’un almış olduğu başarısız sonuçlardır” ifadelerini kullandı.

Cici’yi eleştiren Eren, kendisine Giresunspor’un mali durumunu bilgi olarak verdiklerini belirterek” ama buraya geldi, 25-30 milyon borç dedi. 11 futbolcudan oluşan borcu biz kulübe bağış olarak bıraktık. Giresunspor’un totale vurduğunuz zaman 19-20 milyona vuran borcunu biz 12 milyona çektik. Biz birlik olmamız gerekirken, lobimizi güçlendirmemiz gerekirken sürekli birbirimizle uğraşıyoruz”dedi

Konuşmaların dilek ve temennilerin ardından derneğin faaliyet ve denetim raporları okunarak üyeler tarafından ibra edildi. ardından son maddede yer alan seçime geçildi.

Toplam 252 kongre üyesinin katılımıyla yapılan seçimde, bir geçersiz sayılırken Sacit Ali Eren 213, diğer başkan adayı Harun Cici ise 37 oy aldı.

Başkan Eren, genel kurulun sonunda yaptığı konuşmada, kendisini başkanlık görevine layık gören üyelere teşekkür ederek, ‘İnşallah Giresunspor’u layık olduğu yerlere getireceğiz. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun’ dedi.

Sacit Ali Eren başkanlığındaki yeni Giresunspor yönetiminin asil üye listesinde şu isimler yer aldı:

GİRESUNSOR KONGRESİNDE BORÇ TARTIŞMASI

1 – İSMAİL KURT
2- ALİ TEKBAŞ
3 – İSMAİL DEMİR
4 – FAZIL ZİYA PAMUKOĞLU
5 – İBRAHİM CEMAL ÇABUKUSTA
6. -FERHAT KARADEMİR
7 – SİNAN AKGÜN
8 – HASAN YILMAZ
9 – SAİD SAFİ
10 – MEHMET ŞENER
11 – HÜSEYİN İPEK
12 – MEHMET FEVZİ USTA
13- HÜSEYİN TAŞKIN
14 – ABDÜL SELAM ÇAĞIRICI
15 – MUTLU ÖMER KAHRAMAN

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir