GiresunUlusal

GİRESUNLULAR’DAN HEMŞERİLERİ İMAMOĞLU’NA MÜTHİŞ KARŞILAMA

Seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun’da tarihinde görülmemiş katılımlı bir katılım olan mitingde konuştu. Atatürk meydanını dolduran onbinlere seslenen İmamoğlu, soyuyla ilgili polemikler yaratan AKP temsilcilerine “Allah akıl versin bunlara. Bir daha dua edin Allah akıl versin bunlara. Ben bunların yürüdüğü akılsız yoldan gitmeyeceğim yüzümü size döneceğim”diye konuştu.

İmamoğlu, Trabzon’dan Giresun’a yolculuğu, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle beklenenden uzun sürdü. Eynesil, Görele, Tirebolu, Espiye’de seçim otobüsünün önünü kesen vatandaşlar, İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu.

Annesinin memleketi olan Görele’de coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan İmamoğlu, yaptığı konuşmada ise, ”Benim güzel memleketim, nasılsınız? Görele’deki değerli hemşehrilerimi ve akrabalarımı minnetle selamlıyorum. İstanbul’da çok güzel işler yapacağız. Her zaman yüzünüzü güldüren işler yapacağım. Sizlere mahcup olmayacağım” dedi. İmamoğlu’nun seçim otobüsü, vatandaşların sevgi gösterileri nedeniyle yaşanan izdiham nedeniyle Görele’den zorlukla ayrılabildi.

Giresun’daki konuşmasın “evimdeyim, mutluyum, huzurluyum” diye başlayan İmamoğlu, “çok güzelsiniz, bu güzel şehrin güzel insanları sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Giresun’lulara, bu şehrin çocuklarına örnek bir Ekrem abileri olacak. Hiç kuşkuları olmasın. Hiç kimse ailesine mahcup olmak istemez. Dedim ki son Allah’ım beni memleketime Karadeniz’e mahcup etme. ” dedi.

GİRESUNLULAR'DAN HEMŞERİLERİ İMAMOĞLU'NA MÜTHİŞ KARŞILAMA

“18 GÜNDE ÇILDIRDILAR, 1800 GÜNDE DELİRTECEĞİM”

İmamoğlu konuşmasında şunları söyledi: “31 Mart’ta İstanbul’da seçim yaşadık. Bir avuç insan Türkiye’nin demokrasisine sıkıntı verdi. İnsanlarımıza ve geleceğimize demokrasimize darbe vurdular. Ama dedim ki ben seçilmiş bir belediye başkanı olarak gez Karadeniz’i konuş anlat. Köyüme gittim aile büyüklerime dua ettim. Annemle babamla kardeşimle doğduğum eve gittim ve dedim ki hakkınızı helal edin. İnsan doğduğu yerde yaşadığı yerde herkesin helalliğini almalı. Şuanda Giresun’da enerjinizi gözlerinizden alıyorum. Diyorsunuz ki bu bizim canımız, ciğerimiz… Gücüm bin kat daha arttı.

Ben siyaseti ilk çıktığım günden beri ahlaklı siyaset yapacağız. Tek bir gün kötü söz konuşmadım konuşmayacağım. Sizler beni izlerken konuşmalarımı dinlerken çocuklarınızın kulaklarını kapatmayacaksınız. Birileri kötü sözü adet haline getirmiş birileri işi gücü bırakmış benimle uğraşıyor. Bakın seçildim 18 gün görev yaptım. 18 günde İstanbulluya hizmet ettim. İnsanların hayatı daha ucuz yaşaması için adımlar attım. Bu insanlar yaptıklarımı görünce çıldırdılar. 18 günde çıldırdılar ya size söz veriyorum 1800 günde onları delirteceğim. Akılları şaşacak”.
SOY VE TERÖR TARTIŞMALARINA CEVAP….

Ekrem İmamoğlu, AKP yöneticilerinin ve son olarak da dün Nurettin Canikli tarafından soy geçmişi ile ilgili ortaya atılan iftiralara da cevap vererek “Efendim neymiş Ekrem’in soyu sopu. Ben ailemin kim olduğunu biliyorum. Benim ailemi kim olduğumu herkes bilir. Efendim Yunanmış Pontusmuş. Allah akıl versin bunlara. Bir daha dua edin Allah akıl versin bunlara. Ben bunların yürüdüğü akılsız yoldan gitmeyeceğim, sırtımı onlara, yüzümü size döneceğim.

Şimdi bu arkadaşlar iş üretemiyor ya uydurma işler. Efendim terör örgütleriyle bağlantısı varmış. Öyle laflar kullanıyorlar ki üzülüyorum. Benim kızımın bile izliyor Allah hem akıl versin hem de hepsini var ya Allah’a havale ediyorum bu iftira bu yalan konuşma huyu kötü bir şey bir başladımı böyle gider. Biri dedi ki terörün kucağında ben dedim ki ben bir tek anamın kucağını bilirim bir de milletimin değerlerini iyi bilirim.

Türkiye’nin sınırların bayrağına havasına suyuna doğasına bu ülkenin kuruluş milletimin değerlerine, kuruluş değerlerine, cumhuriyete demokrasiye sahip çıkacağım. Misaki Milli’ye onların komutanlarına, askerlerine benim dedeme, sizlerin dedelerine Topal Osman Ağa’ya sahip çıkacağım. Bu ülkenin tek lideri Mustafa Kemal Atatürk’e ve O’nun değerlerine bağlı kalacağım” diye konuştu.

İmamoğlu sözlerini İstanbul’da yakınları olanlara oy istemeleri çağrısı yaptı ve “bu sürecin en doğru şekilde ilerlemesi için şu tespiti yapmam lazım. Bu seçim bir demokrasi mücadelesi. 23 Haziran’da bu seçimi demokrasi bayramı yapmaya hazır mıyız? Sizleri çok seviyorum…Size söz veriyorum her şey çok güzel olacak…”diye bitirdi.

Yoğun ilgi ve sevgi gösterileri altında alandan seçim otobüsüyle güçlükle ayrılan Ekrem İmamoğlu, Giresun’un ardından Ordu’ya gitti.

GİRESUN MİTİNGİNDEN FOTOĞRAFLAR GİRESUNLULAR'DAN HEMŞERİLERİ İMAMOĞLU'NA MÜTHİŞ KARŞILAMA

GİRESUNLULAR'DAN HEMŞERİLERİ İMAMOĞLU'NA MÜTHİŞ KARŞILAMAGİRESUNLULAR'DAN HEMŞERİLERİ İMAMOĞLU'NA MÜTHİŞ KARŞILAMAGİRESUNLULAR'DAN HEMŞERİLERİ İMAMOĞLU'NA MÜTHİŞ KARŞILAMA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir