GiresunUlusal

GİRESUNLULAR STADYUM VE HASTANEYE İSİM ÖNERDİ

157 STK, CHP DIŞINDAKİ SİYASİ PARTİLERİN İMZALADIĞI BİLDİRİ CUMHURBAŞKANINA SUNULACAK  

Giresun’da Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) öncülüğünde 157 STK ve merkez mahalle muhtarları, halen eski SEKA arazisinde yapımı devam eden stat ile hastaneye Milli Mücadele kahramanlarından Milis Yarbay Osman Ağa ile kurtuluş savaşı şehitlerinden Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın isimlerinin verilmesi için imza kampanyası düzenledi.

GESOB Başkanı Ali Kara, Giresun Kalesinde düzenlediği basın toplantısında, ortak imzalı bir bildiri hazırladıklarını ve isim taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştıracaklarını söyledi.

 Kara, “Her iki isim de yöre insanı tarafından birer kahraman olarak hatırlanmaktadır. Giresunlular olarak üzerimizde unutulmaz izler bırakan bu kahramanlarımıza karşı tarihi sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz.” dedi. Osman Ağa ve şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın aziz hatıralarını gelecek nesillere taşımak düşüncesinde olduklarını dile getiren Ali Kara, “bu iki tarihi kahramanlarımızın adlarının verilmesini Giresun’un her insanı arzu etmektedir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanına gönderilen talep dilekçesi ve bildiride; STK, muhtarlar ve siyasi partilerin imzalarıyla Osman Ağa ve Hüseyin Avni Alparslan’la ilgili tarihi kaynaklara dayandırılan bilgiler de yer aldı.

Bildiriyi AKP, S.P, Vatan Partisi, BBP, İYİ Parti İl Başkanları da imzalarken, CHP’den isim ve imza olmadığı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir