Aktüel

GİRESUNLULARDAN DRAMA REKORU

GİRESUN BELEDİYESİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREREK DRAMA OKULU AÇTI 

Giresun Belediyesi'nin katkılarıyla Cumhuriyet Ortaokulu'nda açılan Drama Okulu Yıl Sonu Festivali bu akşam Atatürk Meydanı’nda yapıldı.

DSC_2451

Öğrenci ailelerinin ve Giresunlular'ın yoğun bir katılımıyla gerçekleşen festivalde, özellikle Rusya’dan katılan geçen yılın Avrupa Şampiyonu Jimnastik Ekibi’nin gösterisi ilgi ve heyecanla izlendi.DSC_2438Hacivat ve Karagöz oyunu ile başlayan ve kukla gösterisiyle süren festivalde, bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Türkiye’de ilk defa bir belediyenin Drama Okulu açtığını ve bundan mutlu ve gururlu olduklarını söyledi. Başkan Aksu, ”Sadece park, bahçe alt yapı ile uğraşmıyoruz. Çocuklarımızın algıma yeteneğini, algısını, zekasını daha da artırmak için ve pratik düşünmeleri için böyle bir çalışma yaparak darama okulumuzu açtık. Biz geleceğimiz olan çocuklarımızı iyi yetiştirmek zorundayız. Tüm okullarımızda bunu devam ettirmek istiyoruz” dedi.
 

DSC_2420

Festival Rusya ve Gürcistan’dan gelen Drama ve Gösteri toplulukları ekiplerinin gösterilerinin ardından sona erdi.

DSC_2443

 

 

En son bölümde ise Atatürk meydanında bulunan herkes sunucunun yönlendirmesiyle noter gözetiminde drama gösterisine katılarak rekor kırdılar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir