AktüelGiresun

GİRESUNLU ŞEHİTLERİN AİLELERİNE MADALYA

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 99.yıl dönümü programı çerçevesinde düzenlenen törende,2 şehidimizin ailesine Devlet Övünç Madalyası takdim edildi. 

Giresun Üniversitesi Rektörlük Binası Konferans Salonundaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam etti. Jan. Kurm. Bnb. Ayhan Yalçın’ın Çanakkale Savaşları” konulu sunumunun ardından “Çanakkale Geçilmez” adlı oratoryo gösterisi sunuldu.

Şiir ve gösterilerin ardından Bakanlar Kurulu Kararıyla Devlet Övünç Madalyası takdim edilen 2 şehidimizin öz geçmişleri okundu.

10 Kasım 2012 tarihinde Siirt’in Pervari İlçesinde Hasantepe bölgesinde icra edilecek operasyona katılacak jandarma özel harekat personelini taşıyan s70 skorsky tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit olan  Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hakan Gemici’nin ve 19 Haziran 2012 tarihinde Hakkari-Yüksekova-Dağlıca-Yeşiltaş Üs Bölgesinde emniyet görevini icra ederken bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan silahlı çatışma sonucu şehit olan . Şehit Piyade Er Yaşar Doymuş’un ailelerine madalyaları Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül adına Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir