GiresunUlusal

GİRESUNLU KOMUTANA YAŞ TERFİSİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi.

Kararlara göre, 37 general ve amiral bir üst rütbeye terfi etti. 43 general ve amiral 'kadrosuzluk ve yaş haddinden' emekli edildi. 34 general ve amiralin görev süresi 1 yıl uzatıldı. 51 albay, general ve amiralliğe yükseltildi.

Yüksek Askeri Şura'nın ağustos ayı olağan toplantısında terfi eden ve yeni görevlere atanan komutanların özgeçmişleri de Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yayımlandı.

Terfi edenler içinde Giresun doğumlu bir komutan da var. Abdullah Recep…Recep Şurada Orgeneralliğe yükseltilerek Harp Akademileri Komıutanlığı'na atandı. 

İşte Recep’in özgeçmişi:

KORGENERAL ABDULLAH RECEP 1955 YILINDA GİRESUN'DA DOĞMUŞTUR. 1975 YILINDA KARA HARP OKULUNDAN, 1976 YILINDA İSTİHKÂM OKULUNDAN MEZUN OLMUŞTUR.

1982 YILINA KADAR KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINA BAĞLI ÇEŞİTLİ BİRLİKLERDE TAKIM VE BÖLÜK KOMUTANLIĞI YAPAN KORGENERAL RECEP, 1984 YILINDA KARA HARP AKADEMİSİNDEN MEZUN OLMUŞ, ARDINDAN KURMAY SUBAY OLARAK; 19'UNCU PİYADE TUGAYINDA PİYADE BÖLÜK KOMUTANLIĞI, 9'UNCU KOLORDUDA PLAN VE HAREKÂT SUBAYLIĞI, GENELKURMAY PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞINDA PROJE SUBAYLIĞI, 61'İNCİ MEKANİZE PİYADE TUGAYINDA MEKANİZE PİYADE TABUR KOMUTANLIĞI, AVRUPA MÜTTEFİK KUVVETLERİ YÜKSEK KARARGÂHI (SHAPE MONS/BELÇİKA) HAREKÂT VE LOJİSTİK BAŞKANLIĞINDA KARARGÂH SUBAYLIĞI, GENELKURMAY BAŞKANI ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ VE CUMHURBAŞKANLIĞI MUHAFIZ ALAY KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞTÜR.

2001 YILINDA TUĞGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. TUĞGENERAL RÜTBESİ İLE GENELKURMAY İÇ GÜVENLİK HAREKÂT DAİRE BAŞKANLIĞI VE 16'NCI ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNMUŞ, 2006 YILINDA TÜMGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. TÜMGENERAL RÜTBESİ İLE TRANSFORMASYON KOMUTANLIĞI (ACT NORFOLK/ABD) KURMAY BAŞKANI KAYNAKLAR VE LOJİSTİK YARDIMCILIĞI VE GÜVENLİK KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞ, 2010 YILINDA KORGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞTİR. KORGENERAL RÜTBESİ İLE GENELKURMAY HAREKÂT BAŞKANLIĞI VE 7'NCİ KOLORDU KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDUKTAN SONRA, 30 AĞUSTOS 2014 TARİHİNDEN GEÇERLİ OLARAK ORGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞ VE HARP AKADEMİLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

BAYAN ALEV RECEP İLE EVLİ OLAN KORGENERAL ABDULLAH RECEP'İN İKİ ÇOCUĞU VARDIR.

İNGİLİZCE BİLMEKTEDİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir