Giresun

GİRESUNLU GURBETÇİLERİN YARDIMI YERİNİ BULDU

BAŞKAN KERİM AKSU, ALMANYA'DAKİ GURBETÇİLERİN GÖNDERDİĞİ TIBBİ YARDIMLARI GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NE TESLİM ETTİ  

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,  Almanya Bremen Galatasaray Taraftarları Derneği ile Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği tarafından gönderilen yardım TIR’ı içindeki tıbbi araç ve gereçleri Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi’ne teslim etti. Yardımlar yeni açılan Giresun Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi’nde kullanılacak.DSC_4253Giresun Belediyesi Sağlık Hizmetleri Merkezi binasında düzenlenen teslim töreninde konuşan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Bu yardım TIR’ı içerisinde yeni kullanılmamış tıbbi malzemeler ve cihazlarda vardı. Bizde yeni açılan üniversite hastanemizin ihtiyaçları doğrultusunda hastanemize başvurduk kendileri de kabul ettiler. Bu cihazları kendi birimimizde kullanamayacağımız için yeni açılan üniversitemiz hastanesine böyle bir katkı yapmayı düşündük. Buradan tekrar Bremen’de ki dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Giresun Belediyesi olarak şehrimize çakılan her çiviye katkı vermeye hazırız. Üniversitemiz Giresun’un en önemli değerlerinden birisi” dedi.

Aksu, daha sonra gurbetçiler tarafından gönderilen 2 adet ultrason cihazı, 1 adet fototerapi, 1 adet hasta muayene koltuğu ve 11 koli cerrahi malzemeyi Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ergin ve Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdal Seren’e teslim etti.
Ergin ve Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdal Seren, Başkan Aksu ve yardım malzemelerini gönderen gurbetçilere teşekkür ettiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir