GenelGiresun

GİRESUNLU GÜMÜŞHANE VALİSİ OKAY MEMİŞ’TEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Piraziz doğumlu Gümüşhane Valisi Okay Memiş, yaptığı uygulamalarla ve çizdiği farklı kamu yöneticisi profiliyle göz dolduruyor. Göreve atanmasından bu yana 1,5 yıl geçmesine rağmen yörede herkese kendini sevdirmeyi başaran Memiş, son olarak  İl Özel İdaresi tarafından bu sezon köy yollarında yapılan 450 kilometrelik rekor asfaltı gerçekleştiren işçilerle Zigana dağında yemekte buluştu ve başarıyı halay çekerek kutladı. 

GİRESUNLU GÜMÜŞHANE VALİSİ OKAY MEMİŞ'TEN ÖRNEK DAVRANIŞ

YOL EMEKÇİLERİYLE HALAY ÇEKTİ 

Sezon boyunca belirlenen hedef doğrultusunda gece gündüz emek sarf eden asfalt ekibindeki işçiler, mühendisler ve şube müdürleriyle Zigana dağının tarihi İpek yolu güzergahındaki 2 bin 50 metrelik zirvesinde düzenlenen yemek programına, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan katıldı.
Vali Okay Memiş, yemek  programında protokol üyelerini de davet ederek işçilerle el ele, kol kola horonlar oynayıp, halaylar çekti.GİRESUNLU GÜMÜŞHANE VALİSİ OKAY MEMİŞ'TEN ÖRNEK DAVRANIŞ"AĞALARIN, PAŞALARIN,ÇIKAR VE MENFAAT GURUPLARININ VALİSİ DEĞİLİZ" 
Vali Memiş, yemekte yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Göreve geldiğim 1,5 yıldan beridir Gümüşhane’ye hizmet etmekle meşgulüz. Başka bir gündemimiz yok. Başka bir amacımız yok. Başka bir niyetimiz de yok. Herkesi kucaklamaya çalışıyoruz. Ağaların, paşaların, çıkar, menfaat gruplarının valisi değil köylümüzün, kentlimizin, çiftçimizin, çaycımızın, çobanımızın valisi olmaya çalışıyoruz. İyilerin yanındayız, kötülerin karşısındayız. Gücümüzü vatandaşımızdan, halkımızdan ve hakkımızdan alıyoruz. Gücümüzü başka yerlerden almıyoruz. Nifaktan uzağız. Fitne, fesattan uzak olmaya çalışıyoruz. Fitne fesatı öğrenmedik, duymadık, bilmedik. Bu tür şeylerden de Allah’a sığınırız. Ancak çalışmanın olmadığı, emeğin olmadığı yerde fitne çok olur. Bizim çalıştığımız ilimizde de az sayıda insanların bu tür niyetleri olabilir ama biz her şeye rağmen özel idaremizi gözümüz gibi koruyoruz. Sizlerin hakkını her zaman savunuyoruz. Bu birlik beraberlik neticesinde, sizler sayesinde gururla birtakım şeylerden bahsediyoruz. 450 kilometre yoldan bahsediyoruz. Çok ciddi bir rakam. Bu rakamı konuşmamıza vesile olan sizlersiniz. Hepinizle gurur duyuyoruz. Bu sene ilk defa sıcak asfaltın yapımına başladık. Bize bir gurur tablosu yaşattınız, hepinizden Allah razı olsun. Emeğinize sağlık”
Kamu kaynağını çarçur etmediklerini, peşkeş çekmediklerini vurgulayan Vali Memiş, “Başkasına rant olsun diye şey yapmıyoruz. Daha fazla, daha rantabl çalışacağız. 1 liraya 5 liralık iş yapıyoruz. Özel idarenin araçlarına gözümüz gibi bakıyoruz. Valiliğe aldığımız aracı sıfır TL’ye mal ettik. Vali bey bu paraları alıyor da lüks araca biniyor zannetmeyin. Bu aracın 650 bin liralık ÖTV ve KDV’sini ödemedik. 280 bin liraya mal ettik, 20 bin lirada proje parası verdik 300 bin lira. Ve o 300 bin lirayı da merkezi idareden aldığımız ödeneğin 1 yıllık neması. Yani özel idareden 5 kuruş çıkmadı. Bu aracı ben alıp götürmeyeceğim. Makam hizmetlerinde kullanılacak. Kamu kaynağını düzgün kullanıyoruz. Kamu kaynağını 81 vilayetten toplanan vergiden harcıyoruz. Türkü, kürdü, alevisi, sünnisi, sağcısı, solcusu, ilericisi, gericisi kimlerse herkes vergi veriyor bu memlekette ve o toplanan vergileri harcıyoruz. Dolayısıyla onun sorumluluğu daha büyük” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir