Giresun

Giresunlu eczacılar da haklarını istiyor…

81 ilden gelen yaklaşık 5 bin eczacı, ekonomik koşullar ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi talepleriyle Ankara’da ‘Büyük Eczacı Mitingi’ adı altında miting yaptı.

Eczacılar, hak kayıpları, ekonomik koşullar, ilaç fiyat farkları, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) ilaç alım protokolünde sıkıntılar gibi konuları gündeme getirdiler.

Çankaya ilçesindeki Anıtpark’ta düzenlenen mitinge CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, milletvekilleri, eczacı odaları üyeleri, eczacılık fakülteleri öğrencileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Mitinge, Giresun Eczacı Odası Başkanı Eczacı Çağrı Unat, yönetim ve denetim kurulu üyeleri, İl merkezinden ve ilçelerden 80 dolayında eczacı ile eczane teknisyeni katılım sağladı.
” Eczanelerdeki ekonomik çıkmaza dur de, tükeniyoruz” vurgusu yaparak
İktidara seslenen eczacıların, “Sorunlarımız dağ gibi, ilaç yokluğuna ‘dur’ de – Eczanelerde ki ekonomik çıkmaza ‘dur’ de- Fiyat farkına ‘dur’ de- ” gibi pankartlar açtığı mitingde konuşan Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Arman Üney, mesleklerine karşı yapılan haksızlıklara karşı durmak ve sorunlarını duyurmak için miting yaptıklarını söyledi, Üney, ” Biz eczacılar,’ Asla yalnız yürümeyeceksin’ sözünü en iyi bilenlerdeniz.Ve işte binlerce meslektaşımızla sorunlarımızı haykırmak için buradayız. Biz SGK ilaç alımı protokolünde yaşanan sıkıntılarda iyileştirme yapılmasını bekliyoruz. Hak kayıplarımızın telafisini istiyoruz.İlaç fiyat farklarının çözümlenmesini talep ediyoruz” dedi.
Başkan Üney, ilaç fiyat farkları ve ilaç yokluğu nedeniyle eczacılar ve vatandaşlar arasında sıkıntı yaşandığını hatırlatarak, bunun çözümlenmesinin şart olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir