Giresun

GİRESUN’DAN FİLİSTİNE DESTEK

STK’LAR İSRAİL’İ KINADILAR, TSK’YI MÜDAHALEYE ÇAĞIRDILAR

Giresun’da Atatürk meydanın bir araya gelen çeşitli STK’lara mensup kalabalık bir gurup İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik saldırıları kınadılar.
“ORDUMUZ FİLİSTİNE DESTEK VERMELİ”GİRESUN'DAN FİLİSTİNE DESTEKSTK temsilcileri adına hazırlanan başlıklı basın açıklamasını okuyan Memur Sen İl Temsilcisi Muhammet Sarı, Filistin’in, siyonist işgal altında olduğunu belirterek, Mescid-i Aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedilemeyeceğini ifae etti.
İsrail’i kınayan sloganlar ve tekbirler eşliğinde konuşmasını sürdüren Sarı, “Kudüs kirli postallar altında eziliyor. Mescid-İ Aksa gettolaşmış ruhların teröris canilerin tasallutu altında.Ve bir halk direnmeye devam ediyor, iki yüzlü dünyaya inat” diye konuştu.
TBMM’ye toplanmasını, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın harekete geçmesini isteyen sendika temsilcisi “Türkiye lider ülke olarak bölgeyi harekete geçmeli, Kudüs, Filistin’in başkenti olarak tanınmalı. Ordumuz teyakkuza geçmeli, Azerbaycan, Libya, Suriye, ve Kıbrıs’ta nasıl kardeşlerimizin yanında olduysak, yine aynı ruh ile Barış Gücü olarak fiili bir şekilde Filistin halkının yanında olmalıyız” dedi. Sarı’ya katılımcılar “Mehmetçik Filisitin’e” sloganları ve tekbirlerle destek verdiler.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun da katılarak destek verdiği eylem yapılan duanın ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir