GiresunSağlık

GİRESUN’DAKİ SAĞLIK KURULUŞLARINA KARNE…

Sağlık Bakanlığı, sağlık kuruluşlarının verimlilik değerlendirmesi sonuçlarının karnelerini açıklandı. Giresun'daki bazı hastanelerin karneleri 'kırık'. Bunların kim olduğu açıklanmadı.Ancak Kamu Hastaneleri puanını Bİrliği C gurubundan B gurubuna yükseltti. 

Temmuz ve Ocak yapılan değerlendirme sonucunda verilen karne ile birlik, sağlık tesisleri ve yöneticilerinin başarı gurupları belirleniyor.  Giresun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin,  sorumluluğundaki 13 Sağlık tesisinin temmuz karnesinin yayınlandığını açıkladı.

Bir açıklama yapan Şahin, tıbbi, idari, mali, eğitim, kalite, hasta-çalışan güvenliği ve memnuniyeti,  izlem, veri doğrulama ve kanıta dayalı gözlemsel değerlendirme kriterleri baz alınarak,  6 farklı başarı grubu oluşturulduğunu söyledi.  Beytullah Şahin’in verdiği bilgiye göre; Giresun kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği kurulduğunda, D grubunda 4, C grubunda 5, B grubunda 1, A grubunda 1 sağlık tesisimiz bulunmaktaydı. Şahin, “açıklanan son karne ile E ve D grubunda sağlık tesisi kalmadı. Böylece C grubuna 5, B grubuna 5, A grubuna 3 sağlık tesisi puanlarını yükseltti ve başarılarını karnelerindeki seviye artışlarıyla taçlandırmışlardır. Ayrıca Genel Sekreterlik olarak da karnemiz, hastane ortalamalarına bağlı şekilde C grubundan B grubuna yükselmiştir” dedi.

Şahin, 8 Ekim’de sonuçlarının tüm sağlık tesislerinin, hastane yöneticileri, başhekimleri, İdari Mali Hizmetler Müdürleri ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlerinin katıldığı toplantıyla, yöneticilerinin karnelerinin açıklandığını söyledi. Ancak bu konuda ayrıntılı bilgi vermedi.

Özellikle Giresun merkezdeki Göğüs Hastalıkları Hastanesi,  Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi yöneticilerinin karnelerinin de açıklanması bekleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir