GiresunManşet Üstü

GİRESUN’DAKİ PARTİLERDEN DEKLARASYON


 

Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek amacıyla 5 partinin il başkanı ortak basın toplantısı düzenlenerek deklarasyon yayınlandı.

Toplantıya; CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, BBP İl Başkanı Selahattin Toslu, DSP İl Başkanı Hüseyin Olgun ve DP İl Başkanı Osman Kıroğlu ve bazı partililer katıldı.

 

 

 

MHP İL BAŞKANI OKUDU…

DSC_9863


 

Hazırlanan ortak bildiri MHP İl Başkanı Erzurum tarafından okundu.


 

Bildiride şu görüşler dile getirildi:


 

 


 

“ERDOĞAN HERŞEYİ İSTİSMAR ETMİŞTİR”

“Türkiye uzun zamandır adı konulmamış bir krizin ve bunalımın tesiri altında kıvranmaktadır. AKP hükümeti ile geçen 12 yılın bilançosu yabancılaşma, yasak, yalan, yıkım, yolsuzluk ve yoksullukla temellenmiştir. Geçen yıllar boyunca Türk Milleti yok sayılmış, Türk bayrağı indirilmiş, Türk vatanı bölücülerin taarruzuna uğramıştır. Başbakan ve hükümeti adaleti yıpratmış, kardeşliği bozmuş, birlikte yaşama iradesini yıkmıştır” diyen Erzurum, “Geçen on iki yılda; İstismar edilmedik hiçbir şey bırakılmamıştır.

Başbakan Erdoğan, ezberleri bozuyoruz diyerek, Türkiye’nin sosyal dokusunu yaralamıştır. Açılım yapıyoruz diyerek PKK terör örgütüne altın tepside Türkiye’yi ikram etmiştir.

Başbakan teröristlerin özerklik isteklerine, otonomi beklentilerine yeşil ışık yakmıştır.

Başbakan milli iradenin ya da milli gücün değil, milli değerlerin, manevi emanetlerin karşısındaki yegâne adamdır.

Başbakan PKK ile seçim ittifakı yapmaktadır. Başbakan İmralı canisi ile başkanlık konusunda fikir birliği halindedir.

Başbakan, Barzani, HDP, havuzcu işadamları, DHKP-c, İŞİD, El-Kaide, İmralı canisi, İsrail ve Müslüman katilleri ile ortaklık içindedir” şeklinde konuştu.

“BAŞBAKAN AYAKKABI KUTULARININ HESABINI VEREMEMİŞTİR”

Başbakan’ın hala 17-25 Aralık’ın hesabını veremediğini belirten Erzurum, sözlerine şöyle devam etti; “Hala ayakkabı kutularını, yatak odalarında bulunan para kasalarını, villalardan çıkan milyar dolarları izah edememiştir.

Başbakanın sicili karadır ve bu sicil cumhurbaşkanı olmaya hukuken, ahlaken ve vicdanen engeldir.

Başbakan şayet cumhurbaşkanı olursa, seçeceği kukla başbakanlarla diktatör olma yolunda hızla ilerleyecektir.

Bu sebeplerle 10 Ağustos’ta otokrasi ile demokrasi arasında bir tercih yapılacaktır.

“GİRESUN’DAN ERDOĞAN’A OY YOK”

Erzurum açıklamasını şöyle sürdürdü; “12 yıldır iktidarda olan ve yaşadığımız güzel Giresun’umuzu bölgenin en kötü, en geri kalmış şehri haline getiren, memleketimizi adeta büyük bir köye dönüştüren, sanayisini, ekonomisini bitiren, işsizliği ve göçü artıran bir hükümete ve başbakanına bu sefer Giresun’dan oy yok deme zamanıdır.

Milletimizi bölen, ötekileştiren, %50’yi evde zor tutuyorum sözleriyle milletimizi kutuplaştıran, milliyetçiliği ayaklar altına alan, devletin bütün kurumlarını tahrip eden Habur sınır kapısı rezaletini bu millete yaşatan, 1000 yıllık kardeşliğimizi zedeleyen başbakandan cumhurbaşkanı olmaz olmamalıdır diyoruz.

Başbakan Erdoğan yeni Türkiye yalanları ile Türkiye Cumhuriyetinin temelleri ile oynamaya başlamıştır. Hatırlatmak isteriz yeni Türkiye’nin miladı 29 Ekim 1923’tür.

Bu sebeplerle inanıyoruz ki Giresun halkı ve Türk milleti 1919 ruhu ile hareket edecek, Türkiye’yi sahipsiz bırakmayacaktır ve Başbakan Erdoğan’ı hezeyanları ve hakaretleri ile sandığa gömecektir.

Çağrımız siyasi kimlik ve görüş ayırmaksızın milletimizin her ferdinedir. Çağrımız güzel ülkemizin güzel insanlarınadır.

Var olmak, tam bağımsız bir şekilde ekonomik refahı, sosyal barışı temin ederek büyük ve kudretli ülke haline gelebilmek için hep birlikte Türkiye de buluşmalıyız. 10 Ağustos bunun için tarihi bir fırsattır.”

“EKMELEDDİN İHSANOĞLU, HER YÖNÜ İLE MİLLİDİR”

Türkiye insanlarının farklılıklarla bir arada yaşama kültürüne ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Erzurum, “Parlamenter demokrasiyi güçlendirmeye, bireysel hak ve özgürlükleri genişletmeye, kutuplaştırma, nefret ve şiddet yerine; sevgi ve barışı hâkim kılmaya ihtiyacımız vardır.

Bu sebeplerle Türk siyasi hayatının aktörleri olarak partilerimiz adına Cumhurbaşkanı adayımız Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na, toplumsal uzlaşı adayı olarak tüm Giresun halkından destek istiyoruz.

Sayın İhsanoğlu; Hayatı boyunca İslam dünyasının bekası için çalışmış bir mücadele insanıdır.

Allah vatanımın tüm evlatlarını kendi evlatlarımdan ayırmayı nasip etmesin diye dua eden bir milliyetçidir.

Atatürk’ü ve onun devrimlerini sahiplenmemek tarihimizi sahiplenmemek anlamına gelen diyen bir Atatürkçüdür.

Küçük yaşta yetim kalmış yoksulluğun her türlüsünü yaşamış, gurbetçiliğin bütün acısını çekmiş bir halk çocuğudur.

Ve Türkiye cumhuriyetinden devlet üstün hizmet madalyası almış sayılı değerlerimizden biridir. Kısacası her yönü ile millidir.”

“İHSANOĞLU TARAFSIZ

Erzurum, deklarasyonu şöyle tamamladı; “Sayın İhsanoğlu’nun anayasada kendisine verilen yetkiler çerçevesinde yeni çözümler üretecek, kamplaştıran değil uzlaştıran, ötekileştiren değil birleştiren, sadece bir kesimi değil herkesi temsil eden tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağına güvenimiz tamdır.

Gün ülkemizin milletimizin ve çocuklarımızın geleceğini oylama günüdür. Siyaseti bırakalım hepimizin tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanını seçelim ve Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy verelim diyoruz.”ortak_toplanti (4)

Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan il başkanları, Giresun'da hedeflerinin seçimi birinci olarak tamamlamak olduğunu söylediler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir